A legjobb zuhanykabinok - milyen típusú zuhanykabinok illeszkednek a fürdőszobádba?

03.01.2021

A kádhoz képest a zuhanykabinok sokkal praktikusabbak. Használatuk időt (nehéz beléjük feküdni) és pénzt takarít meg, mert jelentősen csökkentjük a napi vízfogyasztást. Ahhoz azonban, hogy a kabin jól tudja ellátni szerepét, és a lehető leghosszabb ideig szolgáljon minket, mind a mi preferenciáinkhoz, mind a fürdőszoba méretéhez igazítani kell. Míg a nagy fürdőszalonokban szinte korlátlan elrendezési lehetőségünk van, a kisebbekben több olyan tényezőt kell figyelembe venni, amelyek nagyban befolyásolják választásunkat.

Zuhanykabinok - Merkury Market

Zuhanykabin - melyiket válasszuk?

 

A helyes választás kiindulópontja egy új fürdőszoba-terv elkészítése és a zuhany optimális helyének meghatározása. A legnépszerűbbek a sarok zuhanykabinok, de úgy is elrendezhetjük őket, hogy csak egy fal mellett legyenek, vagy választhatunk szabadon álló modellt. A legolcsóbb megoldás az, ha a zuhanyt egy erre a célra kialakított fülkébe helyezi - akkor csak annyit kell tennie, hogy vásárol egy bejárati ajtót, és megfontolja, hogy inkább zuhanytálcát használ-e, vagy feladja azt a lineáris lefolyó mellett. Miután kiválasztotta a megfelelő helyet, itt az ideje gondolkodni magán az utastéren - méretén és alakján, felépítésén és nyitási módján, valamint a lehetséges díszítéseken. Ne feledje, hogy a szilárd feldolgozás a legfontosabb. Az olcsó vezetőfülkét néhány év múlva ki kell cserélni, ami előre nem látható költségekkel jár.

 

Optimális zuhanyméret
 

Ha a fürdőszoba mérete lehetővé teszi, akkor a legjobb választás a 90x90 centiméteres zuhanyzó lesz. A 80 x 80 cm-es modell kissé kevésbé kényelmes, de még mindig funkcionális, de a 70 x 70 cm-es fülkét határozottan nem javasoljuk a nem túl kényelmes használat miatt. Ha valamilyen oknál fogva nem lehetséges nagyobb zuhanykabin, vegye figyelembe az aszimmetrikus változatot egy téglalap alakú alaprajzon, amelynek hosszabb oldala akár 140 cm is lehet. A félköríves zuhanykabinok szintén érdekes alternatívát jelentenek. A zuhanykabin magassága másodlagos jelentőségű és 170 cm-től (nagyon mély zuhanytálcákhoz) és 220 cm-ig terjed.

 

Zuhanykabinok típusai
 

A zuhanykabinok feloszthatók telepítésük helye, felépítése, alakja, rendeltetése és egységes színe szerint. A fürdőszobák túlnyomó többségében szokásos zuhanyzók vannak, amelyek csak fürdésre szolgálnak (zuhanykabinok), de egy kis luxus is megengedhető magának, ha a többfunkciós kabinet választja masszázzsal (hidromasszázs zuhany). Ha figyelembe vesszük a beépítés alakját és helyét, akkor érdemes megemlíteni a félköríves sarokfülkéket, amelyek ideálisak a kis fürdőszobák számára. Másrészt a tágas, modern fürdőszobai társalgókban a szabadon álló zuhanykabinok csodálatosak lesznek, mivel külön egységet alkotnak, amelynek köszönhetően szokatlan formákat szerezhetnek, és egyedi jelleget kölcsönöznek a térnek.

Zuhanykabinok- Merkury Market

Zuhanykabin kialakítása: keretek vagy fogantyúk?
 

Korábban a zuhanykabinokat általában a falakhoz és a vázszerkezetű zuhanytálcához (vízszintes és függőleges profilok és vezetők) rögzítették. Jelenleg egyre inkább olyan keret nélküli konstrukciókat alkalmaznak, amelyek profiljainak száma minimálisra korlátozódik. A vezetőfülke ajtajai és falai (12 cm vastagságig!) Az oldalsó fogantyúkon maradnak, ami a nagyon tartós anyagokból készült csuklópántoknak és más króm alkatrészeknek köszönhetően lehetséges. Ez a megoldás drágább, de sokkal hatékonyabb is. Még kellemesebb és könnyebben használható a szem számára a ragasztott zsanérok használata, amelyek csak kívülről helyezkednek el, így nincs szükség az üveg vágására. Fontos, hogy az így készült fülkék kevésbé szorosak, mint a vázszerkezettel felszerelt fülkék. Érdemes megemlíteni azokat is, amelyeknek nincs ajtajuk. Alapkivitelben négyzetes vagy téglalap alakú zuhanyzók vannak felszerelve a sarkokba, amelyek csak egy üvegfalakból állnak, amelyeket konzolok és rögzítőprofil tartanak. Általában lineáris lefolyóval együtt használják őket.

 

Zuhanykabin- ár
 

A zuhanykabin sokba kerülhet, nem számítva a külön megvásárolt zuhanytálcát. Miért ilyen nagy árkategória? A legolcsóbb fülkék műanyagból készülnek, általában polisztirolból, amely könnyű és könnyen felszerelhető, de minden bizonnyal kevésbé elegánsnak tűnik, mint a tiszta edzett üveg. A fülke üvegfalai és ajtajai is sokkal tartósabbak és karcállóbbak, és ha betörnek is, sima élű apró darabokra törnek, így nem áll fenn sérülésveszély. Még többet fizetünk a festett üvegért, matt vagy díszített, például gravírozással. A legdrágábbak a különálló alakú edzett üvegből készült szabadon álló fülkék lesznek, megrendelésre. Az árat befolyásolja a profilok, a zsanérok és a tömítések minősége is, amelyek alumíniumból, sárgarézből vagy rozsdamentes acélból készülhetnek, és fémfelületekkel (fénynel vagy anélkül) vagy porszórt bevonattal készülhetnek.

Zuhanykabinok - Merkury Market

Zuhanykabin: zuhanyfalak és védőbevonatok
 

A vízzel való érintkezés miatt a zuhanykabin falait mészkőbetétek borítják, amelyeket nehéz tisztítani. Emiatt az átlátszó műanyag kabinokban gyakran különböző minták vannak domborítva, hogy ellepjék a keletkező lerakódásokat. És mi van az edzett üveg kabinokkal? Felületük sima, de valójában az üveg porózus szerkezettel rendelkezik, amely elősegíti a szennyeződés lerakódását. A mindennapi ellátásunk megkönnyítése érdekében a gyártók már a gyártási szakaszban egyre többféle megoldást alkalmaznak. Ezután az üveget speciális vegyi bevonattal kötik össze, amely csökkenti az üledék felhalmozódását a kabin falain, amelyek vízzel érintkezve kicsapódtak. Vannak speciális védőrétegek is, amelyek növelik a mechanikai sérülésekkel szembeni ellenállást. Természetesen önállóan impregnálhatjuk a zuhanykabinot – az üzletben kapható termékek segítségével meghosszabbítjuk az élettartamukat és biztosítjuk az esztétikus megjelenést.

 

 

Zuhanykabin és az ajtó kinyitásának módjai
 

A zuhanykabinok legjellemzőbb ajtajai az átlátszó nyílású és csúszó modellek. A csuklós ajtók lehetnek egyszárnyúak vagy kétszárnyúak. Úgy nyílnak, mint a hagyományos ajtók, és elegendő helyet igényelnek, ezért jobban megfelelnek a nagy fürdőszobáknak. Kétségtelen előnyük, hogy könnyen tisztán tarthatók, mert a csuklós rögzítés miatt nincs túl sok nehezen elérhető zuguk. A tolóajtóknak is megvannak az erősségeik. Amellett, hogy nem igényelnek sok helyet, kialakításuk megakadályozza a víz csöpögését és a zuhany alatt. Ez a típusú ajtó felszerelhető úgynevezett csúszdákra (vezetőkre) vagy görgőkre (lehetőleg fém golyóscsapággyal), amelyeken mozognak. A boltban a kiválasztott modell megtekintése közben győződjön meg arról, hogy a tolóajtó csendesen és simán csúszik, különben kicsúszhat a vezetőből és megsérülhet.


Zuhanyzó zuhanytálcával vagy anélkül
 

A fürdőkádat külön-külön vagy utastérrel együtt vásároljuk. A második esetben biztosak vagyunk abban, hogy a zuhany mindkét eleme jól illeszkedik, így a fürdés során nem szivárog a víz. Bélelhetjük a zuhanytálcát kerámia burkolólapokkal, vagy választhatunk olyat, amely már önmagában is dekoráció. Különböző színek és minták, valamint csúszásgátló fajták közül választhatunk. A tálca magassága, legfeljebb 35 cm, a mi preferenciáinktól is függ. Ha azt akarjuk, hogy a fürdőszobánk modern és elegáns legyen, vagy inkább a zuhanykabinokat részesítjük előnyben, akkor a zuhanytálca helyett vegye figyelembe a lineáris lefolyót. Ez a megoldás akkor lehetséges, ha kabinunk egy fülkében vagy egy fal közelében helyezkedik el. Ennek köszönhetően nem csak a víz folyik le hatékonyan, hanem a dekoráció másik elemét is kapjuk. A padlószintű lineáris lefolyók rozsdamentes acélból vagy edzett üvegből készülnek, fényes vagy matt felületet adva nekik. Választhat sarok- és pontelvezetők közül is.

vissza