Kerti építészeti kiegészítők
A kertépítészet szerves részét képezi telkeinknek és kertjeinknek. Nehéz elképzelni a kertben töltött időt pavilon nélkül, és ugyanilyen nehéz lenne a kert rendezése és karbantartása szerszámos ház nélkül. Érdemes tájékozódni, milyen kiegészítőket és főleg milyen padlóburkolatot érdemes választani ahhoz, hogy ezt a teret funkcionálisan rendezzük be.
Kertépítészet - a gyönyörű kert megteremtésének módja
A kertépítészetnek számos eleme van, kicsi és nagy. A kis építészethez tartoznak a padok, székek, asztalok, zsámolyok és az összes kerti világítás. A kis, hordozható szökőkutak, szobrok és díszítőelemek szintén ebbe a kategóriába tartoznak. A nagy építészetet elsősorban a szerszámos házak és a pavilonok képviselik.
Szerszámos házak
Ezek olyan kis házak, amelyekben kerti szerszámokat és munkaruhákat tárolhatunk. Nagyszerűek a kertekben - nemcsak a kerti szerszámokat tudjuk tárolni ott, hanem a zöldségeket és gyümölcsöket, valamint a magokat is, amelyeket a következő szezonban szeretnénk felhasználni. Gyakran polcokkal vagy állványokkal rendelkeznek, ahol rendszerezhetjük és rendben tarthatjuk a dolgokat. A szerszámházak fából vagy fémből készülnek, és egyszerű felépítésük lehetővé teszik az önszerelést. A nagy kerti fészereket gyakran ablakokkal és teraszokkal tervezik, és kiváló választás olyan kertekbe, amelyek nincsenek közel a házunkhoz. A nagyobb házak ilyenkor nem csak tárolóhelyet, hanem pihenésre és kikapcsolódásra alkalmas helyet is biztosítanak.
Pavilonok
Ezek olyan áttört szerkezetek, amelyek gyakran megjelennek a kertjeinkben. Elsősorban rekreációs funkciókat töltenek be. A pavilonokban asztalokat, székeket és padokat helyezünk el, és gyakran szervezünk ott kerti grillezéseket. A fából készült pavilonok a családi és baráti összejövetelek helyszínei. A legtöbb esetben hatszög vagy nyolcszög alaprajzú, nagyon ritkán négyzet alaprajzú. Felépítésük nagyon egyszerű - annak az ábrának a tetejéből, amelynek a tervrajzán a pavilon készül, jönnek ki azok a rudak, amelyekre a pavilon tetejét helyezik. Az oszlopok közötti tereket áttört ráccsal lehet kitölteni (ez ideális hely a kúszónövények termesztésére is).
Kertépítészeti kiegészítők
A pavilonok és kerti házak állhatnak közvetlenül a földön is, de sokkal szebb, ha van alatta egy terület. Az ilyen kerti építészet tulajdonosai különböző megoldásokat választanak. A kavicsos vagy homokos felületek népszerűek, de a térkő vagy a teraszlapok is jól működnek itt. Az utóbbi időben a teraszlapokat vagy kompozit lapokat használó felületek is népszerűvé váltak. Kiváló megoldás lehet a szerszámos házak és pavilonok kész padlóburkolatának használata.
A padló olyan deszkákból készül, amelyek hossza és szélessége megfelel a pavilonunk vagy kerti házunk hosszának és szélességének. A kerti házak és pavilonok legnépszerűbb méreteit kínáljuk. A padló lerakása még a kerti ház vagy ház lebontása előtt megkezdődik. A padló cseréjekor csak az egyes deszkákat cseréljük ki - a meglévő keret a helyén marad.
Mielőtt elkezdenénk a ház padlójának építését, érdemes először a padló minden részét impregnálni. Ezáltal a padló hosszabb élettartamú lesz. Fordítson különös figyelmet a vázelemekre - ezek lesznek a leginkább kitéve a talajból származó nedvességnek. A padlót színében is az igényeinkhez igazíthatjuk - a deszkákat, amelyeken járunk, bármilyen színűre festhetjük.
Egy ilyen padló önálló lerakásához csak alapvető szerszámokra lesz szükségünk - fúróra, vízmértékre, gumikalapácsra, mérőszalagra és esetleg egy kézi fűrészre vagy vésőre (az utóbbi két szerszám jól jöhet, ha nagyobb padlót vásároltunk a házunkhoz, vagy ha kisebb módosításokra van szükség, a deszkákat gond nélkül levághatjuk). Mielőtt elkezdenénk az újonnan épített ház vagy pavilon padlójának építését, érdemes gondosan kiegyenlíteni a területet. Ezzel elkerülhetjük a jövőbeni kellemetlenségeket, amelyek a pavilon vagy ház görbe területre történő építésével járnak - megkíméljük magunkat a panaszkodástól, hogy a deszkák szétesnek, az ajtók nem jól záródnak vagy lazán állnak, és nyugodtak maradhatunk. Gondoljunk arra, hogy a szerkezet erős, stabil és tartós legyen. Érdemes a ház kiegyenlített felületét tetőpaplannal vagy fóliával pluszban szigetelni - a ház így kevésbé lesz kitéve a nedvességnek, és tovább fog minket szolgálni.
A beépítést a keret összeszerelésével kezdjük, amelyre a padlólapok kerülnek. Ne feledjük, hogy itt is igazítsuk ki az egyes elemeket, akkor biztosak lehetünk benne, hogy az építés végére minden jól és szilárdan elkészül. Mérjük ki gondosan az összes alkatrészt, és illesszük össze őket. Ebben segítségünkre lesznek a gyártó utasításai, amelyeket papíron a megrendelt termékkel együtt kapunk, valamint az interneten elérhető oktatóvideók által. Amikor a keret elkészült, itt az ideje, hogy elrendezze az egyes táblákat. Ezeket lazán elhelyezheti a kereten, csavarokkal vagy szögekkel rögzítheti a kerethez.
Nem csak az építészet
A szerszámos házak és pavilonok kész padlóburkolata más helyeken is sikerrel alkalmazható. Az ilyen padlóburkolat tökéletes megoldás egy teraszra, medencetetőnek is ajánlott - ha megfelelően impregnáljuk, vízálló lesz, és érdekes és szokatlan medenceteraszt hozhatunk létre kertünkben.
Hogyan védjük a kertünket a széltől?
Az erős szél az ország egyes részein sokkal erősebb, mint máshol. A szeles időjárás is gyakoribb tavasszal és ősszel, mégis a kert még ezekben az évszakokban is a pihenés, a szórakozás és a kikapcsolódás helye. Erős, viharos szélben a kert használata...