Milyen padlóburkolat alkalmas a konyhánkba? 5 praktikus tipp
Az úszó padló kiváló alternatívája a fapadlónak. Viszonylag olcsó és könnyen kezelhető, egyre népszerűbbek a vásárlók körében. Egészen a közelmúltig főként a hálószobákban, a nappalikban és a gyerekszobákban használták őket. Napjainkban egyre többen választják a konyhába és a fürdőszobába az úszó padlót.
Úszó padló a konyhában és a káros külső tényezők hatása
A konyha padlója számos káros külső tényezőnek van kitéve. Ezek alatt lényegében a vizet és egyéb tisztítószereket, magas páratartalmú levegőt értjük. Ezeknek a környezeti tényezőknek köszönhetően, kemény és tartós padlóburkolatot kell választania. Ez lehetővé teszi, hogy élvezhessük a padlónk szépségét és hosszú élettartamát.
Minél magasabb a koptatási osztály, annál jobb
Az EN 13329 szabvány szerint különböztetünk meg 5 féle koptatási osztályt a laminált panelek esetében. Ezek neve a kövekező: AC1, AC2, AC3, AC4 és AC5. A kopásosztályt a Taber-teszt alapján határozzuk meg, amelyet a termék minden egyes tételén le kell vezetni. A Taber-teszt a körkörös súrlódást alkalmazza melynek során a gyártók megtudják állapíttani a termék kopásosztályát. A kopási osztály a fordulatok számának függvényében kerül kiosztásra - minél több, annál magasabb és annál jobb.
A laminált konyhai panelek választásakor helyezze előtérbe a csúcsminőségű modelleket. Ez a modellosztály nagyjából az AC3-as kopásosztálynál kezdődik.
Válasszon olyan paneleket, amik kivállóan megálják a helyüket a padlófűttés jelenlétében is.
A konyhai panelek vastagsága különösen fontos a padlófűtés miatt, amely most egyre inkább divatba jön. Ebben az esetben a 8-10 mm vastagságú paneleket ajánlunk, mert tökéletesen bírják a hőt.
A laminált padlópanelek nagy terhelhetőségi tartománnyal rendlekeznek
A konyhai padlóburkolathoz a legjobb választás a laminált típus, amely több rétegből áll: alsó, középső és felső.
A hátlap tipikusan laminált vagy megerősített papírréteg, amely kompenzálja a gyártás során fellépő felületi feszültséget. A középső réteg HDF lap. Vastagsága meghatározza a panelek keménységét illetve tartósságát. Az utolsó réteg egy jellegzetes mintázatú dekoratív film, amely egy speciális melamingyantát tartalmaz.
A laminált padlóburkolatok kiváló választás a konyhában, mert tartós megoldást jelentenek hosszú távú garanciával. A fent említett rétegek miatt ezek a panelek nagyobb ütés, kopás és karcállóságot mutatnak. Az ilyen típusú panelek másik előnye az egyszerű karbantartás.
Állítsa be a panelek színét a konyhája stílusának megfelelően
Egy másik szempont, ami figyelmet igényel, a konyhában levő panelek színe. Ebben az esetben érdemes megfontolni, a gyakorlati és esztétikai hatásokat, és azokat úgy alkalmazni, hogy elegáns és fényűző belső teret kapjunk, amely elsősorban a praktikus, dekoratív funkciók teljesítésére szolgál, és így illik a lakás többi részéhez.
Olyan helyzetben, amikor a konyha a szívünk ügye és egyben a legkihasználtabb szoba is a lakásban, érdemes a gyakorlati szempontokat is figyelembe venni. A semleges színek tökéletesen működnek, mert nem látszanak rajtuk annyira a szennyeződések. Többnyire bézs és barna színekben is szívesen látjuk.
Nemrégiben a belsőépítészetben nagyon elterjedt lett a fehér színekkel való játék. Ha konyhájának luxus és elegáns megjelenést akar, érdemes felhelyezni a fényes paneleket, amelyek tökéletes vizuális hatást fejtenek ki. Sajnos ez nem praktikus megoldás, így kevésbé használják azt a gyakorlatban.
Válassza ki a nedvességálló paneleket
És az utolsó, de ugyanolyan fontos szempont, az a nedvesség ellenállása. A vinil modelleket is figyelembe kell venni a panelek a konyhába történő telepítésénél. A vinil panelek nedvességállóak, mint a kerámia burkolólapok. Ezenkívül a vinil panelek minden sorozatának van egy festett védőrétege, így a legtöbb esetben csak vízre van szüksége a mosáshoz.
A szobák felújítása nem az egyik legkényelmesebb otthoni feladat, de ez nem olyan ijesztő, ha minden egyes szakaszt megfelelően megtervez. Ez a megoldás egy igencsak remek alternatíva.