I az a sztirolbeton (polisztirolbeton)?
A modern építőanyagoknak számos különböző követelménynek kell megfelelniük. A tartósság, a jó hő- és hangszigetelés, a baktériumokkal, penésszel, nedvességgel és kártevőkkel szembeni ellenállás, valamint a tűzállóság- csak néhány ezek közül. Az egyedi építőanyagok között biztosan találunk hungarocellbetont, amely valóban lenyűgözhet tulajdonságaival.
A sztirolbeton egy modern építőanyag. A sztirolbeton tulajdonságai miatt rendkívül nagyra értékelik. Különösen akkor érdemes rá odafigyelni, ha tartós, mégis könnyű, jó hő- és hangszigetelő tulajdonságokkal rendelkező megoldást keres.
Ebben a cikkben:
1. Sztirolbeton - milyen anyagról van szó?
2. A polisztirolbeton tulajdonságai
4. Mikor rossz ötlet a hungarocell?
5. A polisztirolbeton előnyei és felhasználása a hagyományos beton helyett
6. Modern és egyedi építőanyag - polisztirol beton
7. A polisztirol beton esztrich száradási ideje
Sztirolbeton - milyen anyagról van szó?
A sztirolbeton az egyik legmodernebb építőanyag, amely nem más, mint cement és polisztirol keveréke. A polisztirolbetont gyakran nevezik könnyűbetonnak, mivel a súlya sokkal kisebb, mint a hagyományos betonnak. A polisztirolbeton összetétele rendkívül egyszerű. A keverék a következőkből áll: víz, polisztirol granulátum és cement, valamint egy speciális adalékanyag, amely biztosítja a megfelelő sűrűséget. A hungarocellbeton kétféle formában készülhet. Elsősorban készre kevert formában kerül forgalomba, amelyet vízzel összekeverve betonkeverőben vagy építőipari keverővel kisebb tartályokban kevernek össze. Lehetőség van arra is, hogy csak polisztirol granulátumot vásároljunk, amelyet aztán más adalékanyagokkal kombinálnak megfelelő arányban. a piacon kaphatók készre kevert polisztirolbeton elemek is, amelyeket aztán megfelelő egységgé kombinálnak. A készre kevert polisztirolbeton készre kevert habarcs formáját ölti, amely megszáradva rendkívül kemény és tartós lesz.
A polisztirolbeton tulajdonságai
A polisztirolbeton egyedülálló tulajdonságai miatt az építők nagyra értékelik ezt az anyagot, és számos helyzetben szívesen használják. E tulajdonságoknak köszönhetően a polisztirolbetont az épületek építésének különböző szakaszaiban használják. Nézze meg, melyek ennek az anyagnak a legfontosabb és legérdekesebb tulajdonságai.
1. Könnyű súly - A Styroconcrete határozottan könnyebb, mint a hagyományos beton, így ott használható, ahol alacsony teherbírású mennyezetekre van szükség. Egy köbméter polisztirolbeton súlya teljesen megszáradva körülbelül 150 kg. Összehasonlításképpen, egy köbméter hagyományos beton súlya akár 2200 kg is lehet!
2. Jó hangszigetelés - A polisztirolbeton hangszigetelése jelentősen jobb, mint a hasonló építőanyagoké. A polisztirolréteg polisztirol szemcsék keveréke, amely könnyen megfelel a PN-02151-3 szabványnak, így a padlók közötti szigetelésként is használható.
3. Jó hőszigetelés - a polisztirol esztrich tízszer jobban szigeteli a hőt, mint a hagyományos beton. Ennek eredményeképpen gyakran használják mennyezetek, teraszok és tetők szigetelésére.
4. Jó nyomószilárdság - A Styroconcrete kivételes nyomószilárdsággal rendelkezik, ezért ezeket az esztricheket ott használják, ahol tartós, rugalmas, mégis könnyű esztrichre van szükség.
5. Kiváló tűzállóság - a polisztirolbeton tulajdonságai miatt a polisztirol esztricheket gyakran használják ott, ahol az épületnek jó tűzállósággal kell rendelkeznie. A polisztirol még akkor is képes ellenállni, ha a hőmérséklet eléri az 1000 Celsius-fokot. Ezért a polisztirol esztrichek kiváló tűzgátat képeznek.
6. Jó ellenálló képesség a károsítókkal szemben - a károsítók csoportjába tartoznak a penészgombák, gombák, rovarok és kártevők (pl. patkányok). A nedvesség és a víz szintén megtalálható. Mindezen káros körülményekkel szemben az építőanyag styrobeton rendkívül ellenálló. Ezért alkalmas az ilyen tényezőknek kitett épületek építésére. Például az árvíznek kitett épületekben érdemes polisztirolbetont használni.
A styrobneton használata
A kivételes hőtani tulajdonságok, a hangszigetelés és a számos károsító tényezővel szembeni ellenállás miatt a polisztirolbetont érdemes az építőiparban használni. Ezt a könnyű, de tartós és rugalmas építőanyagot elsősorban mennyezetkitöltő anyagként használják, és padlóesztrichekhez is alkalmazzák. Az anyag számos hasznos tulajdonsággal rendelkezik, és jó szigetelőképességének köszönhetően szívesen használják teraszok és erkélyek szigetelésére is. A styroconcrete jó szigetelő tulajdonságokkal rendelkezik, ezért gyakran használják könnyű mennyezetkitöltő anyagként és végső padlóegyengető rétegként.
Mikor rossz ötlet a hungarocell?
A styrobeton egyedülálló anyag, de nem mindig alkalmazható. Ez a modern és tartós anyag azonban nem minden helyzetben működik. A teherhordó falak esetében jobb, ha nem használják, mind a szigetelésben, mind a gerendák építésében. Az egész épület szerkezetét tartó elemeknek sokkal erősebbnek kell lenniük, mint a polisztirolbetonnak.
A polisztirolbeton előnyei és felhasználása a hagyományos beton helyett
A polisztirolbetont és a hagyományos betont gyakran hasonlítják össze, de a professzionális építőipari cégek és szakértők tudják, hogy a polisztirolbeton, bár nagyon innovatív építőanyag, gyakran nem helyettesítheti a hagyományos építőanyagokat. A polisztirolbeton kiváló megoldás lesz az alapok szigetelésére és a padló kiegyenlítő esztrichek készítésére, de teherhordó falak építésére nem alkalmas. Ezért ahol a polisztirolbeton felhasználható, ott érdemes azt választani, de nem mindig fogja helyettesíteni a hagyományos építőanyagokat.
Modern és egyedi építőanyag - polisztirol beton
Ön már elég sokat tud a könnyűbeton tulajdonságairól - a styrobeton valóban lenyűgözheti. A jó hőtechnikai tulajdonságok, a hangszigetelés, a szilárdság, a tűzállóság, a káros tényezőkkel szembeni ellenállás egyre népszerűbbé teszik a polisztirolbeton használatát. Az esztricheléskor gyakran figyelmet fordítanak az esztrich vastagságára.
Milyen vastagságú a polisztirolbeton? Általában legalább 5 cm vastagságú réteget használnak. A vékonyabb rétegek nem biztos, hogy elegendő szigetelést biztosítanak.
A polisztirol beton esztrich száradási ideje
A polisztirolbeton esztrich készítésekor érdemes tudni, hogy mennyi ideig tart a száradás. Egy réteg polisztirol esztrich általában körülbelül 24 óra alatt szárad meg. Ez nem hosszú idő, ezért ügyeljen arra, hogy munka közben alaposan kiegyenlítse a padlót.