Hogyan tisztítsuk meg a paneleket? Hogyan kell gondoskodni a megjelenésükről? Hatékony módszerek és trükkök

23.07.2021


A padlópanelek nagyon népszerűek a padlókezelésben. Gyakran utánozzák a fa padlólemezeket, de sokkal olcsóbbak és praktikusabbak használni. Annak érdekében, hogy jól nézzen ki és évekig szolgáljon minket, megfelelően meg kell tisztítani őket. Gondozásuk nem bonyolult, de rendszerességet igényel. A panelek durva szerkezete miatt a szennyeződés mélyen behatol a felső rétegbe, és néha nehézkesen szabadul meg tőlük foltok nélkül. Hogyan és hogyan kell tisztítani a paneleket? Csak olyan kiegészítőket és szerszámokat használjon, amelyek jól végzik munkájukat, de nem károsítják a padlót. A panelek tisztításának egyszerűsége és gyakorisága nagymértékben függ a típusuktól (vinil vagy laminált) és a kopás osztályától - minél magasabb, annál kevésbé hajlamos a karcolásra, és annál könnyebb tisztítani. Ezért az AC4 vagy AC5 osztályú vinilpaneleket kell választani az intenzíven használt helyiségekhez és azokhoz, amelyek közvetlenül kívülről lépnek be.

 


Ebben a cikkben:

1. Hogyan tisztítsuk meg a padlópaneleket? Otthoni utak

2. Laminált vagy vinil panelek - melyeket könnyebb karbantartani?

3. Hogyan lehet megkönnyíteni a padlópanelek tisztítását?

4. Hogyan lehet ragyogni a padlót? Az ecet elég!

 

INSPIRÁLÓDJ!!



 

Hogyan tisztítsuk meg a padlópaneleket? Otthoni utak

A padló tisztítását mindig száraz sepréssel vagy porszívózással kezdje meg. Ennek eredményeként megszabadulunk a portól, a felhordott homoktól és egyéb szennyeződéstől, valamint olyan apró elemektől, amelyek megkarcolhatják vagy részben elszakíthatják a felső vinil- vagy laminátumréteget. Ezután elkezdjük a nedves tisztítást. Természetesen elérhetjük a padlótisztítókat vagy más speciális termékeket, de mindig keverjük őket vízzel a gyártó által ajánlott arányban. Ne felejtsen el csak bizonyos típusú padlóhoz tervezett tisztítószereket használni (például a burkolólapokat teljesen másképpen kezelik, mint a paneleket és deszkákat). A panelek otthoni tisztítása ugyanolyan hatékony és sokkal olcsóbb. Elég, ha néhány liter meleg vizet összekeverünk mosogatószerrel, és a keveréket a padló felé terítjük a panelek felé, hogy elkerüljük a csúnya csíkokat. A panelek tisztításakor tökéletes mikroszálas kendő vagy mikroszálas mop lesz, amely a hagyományos csipke felmosóval ellentétben nem gyűjti össze a port és egyéb szennyeződéseket, amelyek kimaradtak a porszívózás során. Ha csak egy szennyeződés van a panelen, akkor a legjobb, ha azt a teljes padló mosása közben eltávolítja. Kivételt képeznek a zsíros foltok (híg benzinnel óvatosan letörölhetők), és a kiömlött folyadékot gyorsan felszívja egy konyhai papírtörlő. Fontos, hogy soha ne használjunk tisztítószert közvetlenül a padlóra, mert ez helyi elszíneződést okozhat. Ehelyett először keverje össze vízzel, majd moppal vagy ruhával vigye fel a panelekre, és óvatosan dörzsölje meg. Soha nem használjuk a paneleket kemény sörték tisztításához vagy sepréséhez. A sérült felület nem állítható vissza eredeti megjelenésében, ezért csak cserélhető.

Laminált vagy vinil panelek - melyeket könnyebb karbantartani?

Szerkezetéből adódóan a laminált padló nem vízálló, ezért mosáskor legyen különösen óvatos. Kizárólag jól meggördült mopot vagy ruhát használjon, és tisztítás után alaposan szárítsa meg a padlót - télen törölje le, nyáron pedig hagyja nyitva az ablakot. Az ilyen típusú padlóburkolatoknál mindig ügyeljen arra, hogy ne kerüljön felesleges víz és egyéb tisztítószer az élek közé, mivel ez a panelek duzzadását okozhatja az érintkezés helyén, és akár nedvességet is juttathat az aljzatba. A vinil panelekkel ez nem jelent problémát, ellenállnak a víznek és a nedvességnek. Félelem nélkül használhatók a konyhában, sőt a fürdőszobában is. Tökéletesek padlóburkolatként a padlón álló növényekkel és virágokkal ellátott edényekkel díszített nappali helyiségekben is. A laminált padlóval ellentétben a vinil padló nem vonzza a port, így felületi antisztatikus tulajdonságainak biztosításához nem kell speciális termékeket használni.

 

Hogyan lehet megkönnyíteni a padlópanelek tisztítását?

Hogyan tisztítsuk meg a padlópaneleket sok idő és energia megtakarítása érdekében? Megkönnyíthetjük az életet, ha olyan elektromos készülékeket használunk, amelyek kombinálják a porszívó és a mop (elektromos mop), vagy a porszívó és a gőztisztító funkcióit a tisztítás során). Az elektromos mopok lehetővé teszik a padlópanelek hatékonyabb tisztítását, mint a manuálisak, mert folyamatosan tiszta vízzel látják el őket, és a piszkos vizet külön tartályba juttatják. Egy ilyen eszköz betétje sokkal gyorsabban forog, ami lehetővé teszi a szennyeződések pontos tisztítását. Ezenkívül nem hagy túl sok nedvességet, így a megmosott felület néhány perc alatt megszárad. Az elektromos rongykorongok gyakran vezeték nélküliek, így nem kell őket csatlakoztatni, és nem áll fenn a kábelbe botlás veszélye. A gőzmop viszont hasonló a hagyományos álló porszívóhoz, de különbözik a padló tisztításának módjától. Bizonyos mennyiségű vizet öntünk bele, amely a magas hőmérséklet miatt vízgőzzé alakul. A kívülről távozó nyomás alatt lévő gőz elnyeli az összes szennyeződést, beleértve a port, a zsírt vagy akár a penészt is. A gőztisztító mosószer nélkül hatékonyan elpusztítja a baktériumokat, így ideális az allergiások és a kisgyermekek szülei számára. Érdemes a felújítás utáni padlópanelek tisztításakor is elérni, miután a mennyezetet és a falakat megtisztították a portól.

Hogyan lehet ragyogni a padlót? Az ecet elég!


Nemcsak a padlólemezek tisztítását, de a csiszolását is érdemes tudni. A panelek idővel unalmassá válnak, de ez nem visszafordíthatatlan jelenség. Hogy fényesek legyenek, mossa le a paneleket meleg vízbe áztatott felmosóval, majd kenje meg ecettel kevert hideg vízzel (5 evőkanál 2 evőkanál ecetre), végül csiszolja, amíg a kívánt hatást el nem éri. Ha a panelek jobban látható fényét akarjuk, használhatunk egy kissé eltérő keveréket, amely vizet (2 csésze), ecetet (fél csésze) és olívaolajat (2 evőkanál) tartalmaz. Az ecet fojtogató szagának elnyomásához csak adjon hozzá egy kevés illóolajat, például citromot vagy teát. Ily módon nemcsak a panelek fényét állítjuk helyre, hanem egy olyan védőréteget is létrehozunk a felületükön, amely megakadályozza a por felhalmozódását és megvédi a padlót a karcolásoktól. Egy másik megoldás egy polimert tartalmazó kész készítmény alkalmazása. Az ilyen kompozíció mélyen behatol a panelek porózus szerkezetébe, amelynek köszönhetően hosszabb fényt kölcsönöz nekik, ugyanakkor megvédi őket a mechanikai sérüléstől és megkönnyíti azok tisztítását. Miután pontosan eloszlatta a terméket a paneleken, legalább fél órát kell várnia, mielőtt rájuk sétálna. Ennek a módosításnak köszönhetően padlónk a következő néhány hónap után is újnak tűnik.


INSPIRÁLÓDJ!!

Csempe nappaliba Ajtók és kilincsek Teraszburkolatok

 

vissza