Vinilpanelek felszerelése a falra. Hogyan kell csinálni?
Csempe vagy esetleg panelek a falon? Érdekesen hangzik? És ha igen, milyen anyag lenne megfelelő? A vinilpanelek falra szerelése nem túl népszerű és klasszikus megoldás a lakásbelső befejezéséhez. Két fő érvnek kell azonban meggyőznie minket erről a lehetőségről. Az első - a sebesség, a második - a fal esztétikai megjelenése. Milyen helyiségekben lehet vinilpaneleket felszerelni? Jó megoldás lesz-e a választott műanyag? Hol kell elkerülni? Tanácsot adunk Önnek.
Ebben a cikkben:
5. Hol lehet ezeket a paneleket felszerelni?
6. Vinil panelek felszerelése a falra
Vinyl panelek
Miért válik egyre népszerűbbé a vinilpanelek fektetése? Mindenekelőtt az anyag szilárdsága döntő fontosságú. Luxus vinil csempe (vinyl padlók) - így nevezik a polivinil-kloridból készült terméket, amely ideális a nagy igénybevételű helyiségekbe. A vinyl csempe nem más, mint a linóleum és a PVC padló kombinációja, modernizálva, kényelmes és tartós formában, minden típusú helyiségbe tervezve. Megjelenésük azonban nagyon különbözik az általunk ismert klasszikus linóleumtól. Ezeket LVT (Luxury Vinyl Tiles) paneleknek is nevezik - luxus vinil csempe a belső térben. Érdemes megjegyezni, hogy különböző mintázatú és színű paneleket kínálnak, amelyek tökéletesen utánozzák a természetes fát, követ vagy kerámiát. Így a padló és a falak befejezésének könnyen telepíthető módjává válnak. A vinil padlólemezek lerakhatók nappaliban, gyerekszobában és előszobában. Valójában csak a szoba elrendezésének találékonysága szab határt. A vinil burkolólapok hatalmas előnye, hogy könnyen tisztán tarthatók. A rendszeres tisztítás nedves ruhával és enyhe mosószerrel elegendő. A falra és padlóra fektethető LVT-panelek háromféle változatban készülnek: a HDF-lapon - a laminált padlólemezekre emlékeztető - a belőlük fektetett felületnek "lebegő" jellegűnek kell lennie, vastagságuk általában 10 mm körüli. SPC tábla - ezek kemény lapokból vagy panelekből készült padlók, amelyek különösen tartósnak számítanak. Tömör panelek - több réteg vinilből készülnek, mindössze 5 mm vastagok, és öntapadós falpanelként használhatók.
A vinil panelek jellemzői
A vinylpaneleket, függetlenül attól, hogy a padlóra vagy a falra kerülnek, számos olyan tulajdonság jellemzi, amelyet a vásárlók értékelnek és keresnek. Az LVT-termékek első és legfontosabb jellemzője a nedvességállóság. Ez megkönnyíti a telepítést még olyan helyeken is, ahol fokozott a páratartalom, például a konyhában vagy a fürdőszobában. A különleges összetételnek köszönhetően a panelekből készült padlók és falak antisztatikus tulajdonságokkal is rendelkeznek - nem vezetnek elektromossághoz, így nem gyűlik rajtuk a por. Bár nagyon jól utánozzák a fát, sokkal könnyebb tisztán tartani őket, mint a természetes anyagokból készült befejező termékeket. A hozzáadott almaecetes víz elegendő a padlótisztító vegyszerek helyettesítésére.
Előnyök
A vinil falpanelek fő előnyei elsősorban a vízállóságuk és a viszonylag egyszerű szerelhetőségük - használhatunk szerelőragasztót vagy vásárolhatunk öntapadós termékeket. A rendelkezésre álló minták nagy száma szintén előnyös. A vinilpanelek rendkívül tartósak is. Hálószobába vagy fürdőszobába beépítve jó hangszigetelést biztosítanak. A vinil padlófűtéshez használható, mivel jól vezeti a hőt, ugyanakkor nem olyan hideg és kemény, mint a hagyományos kőzet- vagy terrakotta padlóburkolat. A vinil padló hőmérséklete hasonló lesz, mint a keményfa padlóé. Természetesen nem hagyható figyelmen kívül, hogy ez a padlóburkolat nagyon tartós és ellenáll a szennyeződéseknek. A tisztán tartáshoz csak mossa ki enyhe mosószerrel vagy természetes tisztítószerrel, például ecettel. A paneleket porálló tulajdonságaik jellemzik, ami az allergiások számára kiváló alternatívává teszi őket a belsőépítészeti burkolatok tekintetében.
Hátrányok
Az egyik legfontosabb hátrány a panelek még mindig magas ára. Ez sokkal magasabb ár a legolcsóbb laminált panelekhez képest. A vinil sajnos gyúlékony, ami azt jelenti, hogy vinil falpaneleket csak olyan helyiségekben talál, amelyek nem feltétlenül felelnek meg a szigorú tűzvédelmi előírásoknak. Hátránynak vagy kellemetlenségnek tekinthető az is, hogy a fal- és padlólemezek fektetéséhez nagyon egyenletes felületeket kell előkészíteni.
Hol lehet ezeket a paneleket felszerelni?
Mind a vinilpanelek, mind a csempe különösen jól működik olyan helyeken, ahol nedvesség van. A fürdőszobában nem csak vinil padlóburkolatot ajánlott használni, hanem a zuhanyzó vagy a fürdőkád körüli területet is érdemes LVT-vel burkolni. A konyha befejezésekor érdemes értékelni a vinil csempék és panelek vízállóságát is. Ha figyelembe vesszük, hogy ez egy olyan termék, amely könnyen telepíthető és helyettesíti a fát, ráadásul megjelenésük nagyon hasonlít a természetes anyaghoz, sikeresen használhatjuk őket szinte bármilyen helyiség elrendezéséhez: egy iroda, egy üzlet, egy étterem belső terének díszítésekor. Akár az ágy mögötti dekoratív falat is készíthetünk belőlük, amely erősebb és könnyebben tisztán tartható, mint a fából készült. A fürdőszobai vagy konyhai falon elhelyezett LVT vinil deszkák jelentősen csökkenthetik a máz és a csempe telepítésének költségeit is.
Vinil panelek felszerelése a falra
A vinilpanelek falra szerelése nem bonyolult - háromféle módszer közül választhat: öntapadós panelek, felpattintható panelek és olyanok, amelyeket rögzítő ragasztóval helyeznek el. A falra szerelés a legkönnyebben a ragasztott vinil padlóburkolattal végezhető el, mivel nincs kattintási rendszer és könnyebb. Ha úgy döntünk, hogy vinilpaneleket fektetünk a fürdőszobában a falakra, érdemes odafigyelni arra, hogy azok más mintázatúak legyenek, mint a padlón lévő panelek. Így elkerüljük a belső tér vizuális zsugorodásának hatását. Egy másik lehetőség, hogy a panelek mintáját a padlóról átvisszük az egyik falra vagy csak annak egy részére. A vinilpanelek felszerelésekor tartsa be az alapvető irányelveket: győződjön meg arról, hogy a szerelési felület stabil, a kemény felület pedig száraz és pormentes. A vinil rugalmas anyag, ha vinilpaneleket szerelnek fel egy vizes helyiség falára, feltétlenül szükséges a fugázóanyag használata. Ha a padlóra vinil deszkák is kerülnek, akkor mindenképpen alkalmazzon párazáró fóliát és hangszigetelő fóliát a padlóra. A paneleket általában a szoba bal hátsó sarkából, a napsugarak beesési szögével párhuzamosan helyezik el, hogy az illesztések ne legyenek kitéve. Használhat díszléceket és befejező tartozékokat is.
Konyhai csempe Century | Konyhai csempe Zebrina | Konyhai csempe Candlewood Cerezo | Konyhai csempe Candlewood Nogal |