Vinil panelek csempeként

13.02.2022

A vinilpanelek olyan anyag, amely sikeresen alkalmazható a ház különböző részein. Nappali, konyha, sőt, fürdőszoba is használható. Nemcsak funkcionálisak és praktikusak, hanem rendkívül stílusosak is. A vinil padlóburkolatok széles színválasztéka és gazdag formatervezése lehetővé teszi, hogy könnyen illeszkedjenek a belső tér stílusához. A számos modell közül az egyik a kerámiacsempéket utánzó termékek. Fontos, hogy ezt rendkívül megbízhatóan teszik, és tükrözik a lapok egyedi formáját és mintázatát. Az öntapadós vagy klasszikusan elrendezett vinil padlólemezek ezért nemcsak a fapadló, hanem a kerámialapok alternatíváját is jelentik.

 


Hol és hogyan használjuk őket? Kompatibilisek a padlófűtéssel? Hogyan fektessük le a vinilpaneleket és hogyan tartsuk karban őket? Ezekre és sok más, a vinil padlóburkolattal kapcsolatos kérdésre a cikkből választ kaphat.

 

 

Ebben a cikkben:

1. Vinil panelek - vinil padlóburkolat - néhány szó arról, hogy mi is a vinil valójában

2. Vinil padlóburkolat - jellemzők

3. Vinil panelek és táblák padlóra és falra - beépítési módszer

4. Vinilpanelek és padlófűtés - tények és mítoszok



Vinil panelek - vinil padlóburkolat - néhány szó arról, hogy mi is a vinil valójában

A vinil padlóburkolat egyike a többféle padlóburkolatnak, amelyet választhat belső terének kiegészítéséhez és díszítéséhez. A vinilpanelek két rétegből állnak. Az alja általában parafa alátétből készül. Néha habosított PVC-t használnak helyette. A termék ezen részének minősége és rugalmassága rendkívül fontos, és meghatározza a vinilpanelek tartósságát. A felső réteg fapaneleket és -lapokat, laminált paneleket, fapaneleket, kerámialapokat vagy díszítőkövet imitáló nyomtatásból áll. Érdemes rámutatni, hogy a vinil burkolólapok megtévesztően hasonlítanak arra a burkolatra, amelyről mintázták őket. A termék könnyen megtalálható és illeszkedik az adott belső térhez. A vinil padlóburkolatok választéka szinte határtalannak tűnik.

A minőséget meghatározó nagyon fontos elem a panelek használati értéke. Érdemes erre odafigyelni, különösen akkor, ha a lakás különböző részein vinilpaneleket szeretne elhelyezni. A vinil padló vastagsága 3-7 mm. Rendkívüli tartósság, nedvességgel, kopással és karcolásokkal szembeni ellenállás jellemzi őket. Ezenkívül nagy rugalmasságuknak köszönhetően ellenállnak a terhelésnek.
A vinil padlóburkolatok többféle használati fokozatban kaphatók. A legmagasabb, 33-as osztály garantálja a termék funkcionalitását és tartósságát. Minél alacsonyabb az osztály, annál alacsonyabb a termék minősége.

 


 

Vinil padlóburkolat - jellemzők

Kialakításuk és anyaguk miatt a vinilpanelek nem érzékenyek a mechanikai sérülésekre, karcolásokra és kopásokra. A vinilpanelek beépítése minőségi garanciát jelent, amely vonzó árral jár együtt. A padlóburkolat használatának kényelmét a nedvességgel szembeni ellenálló képessége is garantálja. A vinil csempeburkolat igényes belső terekbe, például konyhákba és fürdőszobákba is alkalmas. Nem fél a vízzel való állandó érintkezéstől, a változó hőmérséklettől és a magas páratartalomtól. A Vinil e tekintetben igazi piacvezető.
Érdemes megemlíteni, hogy a paneleket nemcsak a padlóra, hanem a felújított helyiség falára is fel lehet szerelni. Tökéletesen utánozzák a fát, a követ és a kerámiát, ami a dekoráció stílusos elemévé teszi őket.

 

Vinil panelek és táblák padlóra és falra - beépítési módszer

A vinilpanelek felszerelése nem különösebben bonyolult. A legnagyobb kihívást az aljzat megfelelő előkészítése jelenti. Ebben a tekintetben több lehetősége is van. A vinilpaneleket régi padlóra vagy régi csempére is fektetheti. A felületét csak meg kell tisztítani és előzetesen kiegyenlíteni. Nincs szükség a parketta felszedésére, a csempék összetörésére vagy a panelek eltávolítására. A vinil padlóburkolat nem igényel rendkívüli aljzatot, ez különösen fontos, ha időt szeretne megtakarítani, és el akarja kerülni a kiterjedt felújítást.
Ne feledje azonban, hogy nem mindenhol lehet közvetlenül a régi padlóra vinilt fektetni. A régi, sérült, letöredezett vagy egyenetlen burkolólapok esetében szükség lehet egy kis felületkezelésre. Ezt úgy teheti meg, hogy önterülő esztrichet választ.
Hasonló szabályok vonatkoznak a panelek falra fektetésére is. Minden munka első lépése az egyenetlenségek eltávolítása és a padló megfelelő előkészítése az új felülethez.
A panelek telepítése viszonylag egyszerű. A piacon kapható modellek többsége felpattintásos technikával szerelhető össze. Egyesek emellett ragasztó használatát is igénylik.



Fektetése lépésről lépésre

A panelek alatt lévő alátét rendkívül fontos a tartósság és a későbbi használat szempontjából. Hangsúlyozni kell, hogy egy jó minőségű alátétréteg képes kompenzálni a felület kisebb hibáit. Ezenkívül megfelelő szigetelést biztosít, és jelentősen növeli a padló használatának kényelmét.

1. lépés - Az aljzat előkészítése

Ha úgy döntött, hogy a paneleket kerámiacsempére vagy régi padlóra fekteti, válasszon valamivel vastagabb aljzatot, hogy kiegyenlítse az egyenetlenségeket. Választhat tekercses vagy csíkos alátétet. A felhelyezés előtt alaposan porszívózza ki az egész területet, majd terítse ki az alátétet, és győződjön meg róla, hogy az anyag jól tapad a felülethez. Vágja le a felesleget egy késsel, hogy a szőnyeg szélei ne görbüljenek a falhoz.

2. lépés - Szerelési ékek - szükség van rájuk?

Ellentétben a zdania, ez egy rendkívül fontos lépés, amely lefordítja a végső hatás és a végső megjelenés a belső tér. Győződjön meg róla, hogy a munka ezen részét gondosan és lelkiismeretesen végzi. Bár a laminált padlók nem dolgoznak olyan keményen, mint például a fapadlók, a széleken feltétlenül hagyni kell tágulási hézagokat. A vinilpanelek az egyik legtartósabb padlóburkoló anyagok közé tartoznak, ezért érdemes minden fal mellett körülbelül 5 mm távolságot hagyni nekik. Ne aggódjon amiatt, hogy a keletkező rés csúnyán néz ki, a fugát később szegélylécekkel vagy lábazati deszkákkal fedjük el.

3. lépés - a panelek lerakása

Az alapot lefektettük, az ékek készen állnak, ideje elkezdeni a fektetést. Kezdje a tervezéssel és a panelek szárazra fektetésével. A panelek lerakásának tervszerűtlen megtervezése miatt a végeredmény nem lehet kielégítő. Érdemes ellenőrizni, hogy az adott belső térben melyik elrendezés működik a legjobban.

  • Íme néhány kipróbált és bevált szabály,
  • amely segít a munka szakszerű elvégzésében és a megfelelő panelek fényirányban történő elrendezésében;
  • a falakon 10 mm-es tágulási hézagot kell hagyni, minden falnál fugákkal;
  • a sor első és utolsó panelje legalább 1/3-a legyen a sor hosszának;
  • az utolsó sorban lévő panelek ne legyenek keskenyebbek 5 cm-nél; a szerelést a szoba sarkától kell kezdeni.

A panelek felszerelésének legegyszerűbb módja a kurbli. Az egymást követő elemek összekapcsolása egy zár segítségével történik, amely a két elem megfelelő beállítása után a helyére kattan. Minden új panel hozzáadása után óvatosan nyomja a padlót a hátlaphoz. Egy gumikalapács tökéletes erre a célra. Néhány könnyed mozdulattal hatékonyan rögzítheti őket a helyükön.
Miután az egész sort lefektette, illessze össze a paneleket, így megszabadulhat a szivárgásoktól és a görbéktől. A tapasztalatlan embereknek azt tanácsoljuk, hogy a paneleket a szoba leghosszabb része mentén fektessék le. Hagyja a halszálkás padlóburkolat vagy a bonyolultabb, de kihívást jelentő minták hajtogatását a szakemberekre.

 

Vinilpanelek és padlófűtés - tények és mítoszok

Az interneten keringő különböző véleményekkel ellentétben szeretnénk rámutatni, hogy a vinil padlóburkolat nagyon is alkalmas padlófűtésre. Rendkívül vékony kialakításuknak köszönhetően tökéletesen vezetnek és elosztják a hőt. A legjobb hővezető hatás akkor érhető el, ha a padlót az aljzathoz ragasztják. A ragasztás nélküli módszerrel lerakott padlóburkolatok valamivel rosszabbak.
Ne feledd! A vinilpanelek bármely helyiségbe alkalmasak, de figyelemre méltó sérülésállóságuk miatt leginkább konyhákba, fürdőszobákba és különösen forgalmas helyiségekbe, például folyosókra és előszobákba ajánljuk őket.


Merítsen ihletet!

Szimmetrikusan vagy aszimmetrikusan elhelyezett panelek
Panelek parkettaként
Kerámia burkolólapok panelként

 

vissza