Parafa falburkolat beépítése
A modern elrendezések az érdekes megoldások folyamatos keresésének eredményei. Fontos a belsőépítészet, a berendezés és a megfelelő kiegészítők. Egyre több érdekes ötlet merül fel, különösen a falak befejezésével és elrendezésével kapcsolatban.
A modern megoldások közé tartozik a falburkolat, amely nemcsak kellemes látványt nyújt, hanem hangszigetelté és hangulatossá is teszi a belső teret. A parafa falak egyre népszerűbbek.
Nézze meg, hogyan kell felhelyezni őket, hogy a fal a lehető legjobban nézzen ki.
Ebben a cikkben:
1. Alapinformációk - hogyan kell a parafa burkolatot felszerelni?
2. Szerszámok és segédanyagok - mire van szüksége a parafa beépítéséhez?
3. Az aljzat előkészítése a parafa fal felszereléséhez
4. Parafa ragasztása a falfelülethez
5. Parafa burkolat - milyen előnyei vannak ennek a burkolattípusnak?
Alapinformációk - hogyan kell a parafa burkolatot felszerelni?
A dekoratív parafa tekercsekben vagy panelekben kerül forgalomba. Ez az érdekes faburkolat gyakorlatilag bármilyen helyiségben elhelyezhető, de a legjobb, ha nem a mosdók és vízforrások közelében, a fürdőszobában vagy a konyhában helyezik el. A parafa falpanelek vízfelvevő aljzatot képeznek, könnyen felszívják a vizet, és a megnövekedett páratartalom hatására megvetemedhetnek vagy akár le is eshetnek.
A parafa burkolatokat jobb, ha nem kültérre szereli be, de ha tetszik a parafa színe és mintázata, akkor választhatja az adott árnyalatú és mintázatú homlokzati paneleket és munkalapokat. A helyiségnek, ahová a parafát fogjuk beépíteni, száraznak kell lennie, és minden korábbi építési munkának be kell fejeződnie. Jó ötlet a helyiséget porszívózni és kimosni, hogy megszabaduljon az építési porszemcséktől, amelyek bejuthatnak a ragasztóba, és csökkenthetik annak hatékonyságát. A parafával bélelendő területeknek száraznak kell lenniük, ezért elég sokáig kell várni, hogy az egész helyiség megszáradjon.
Jó ötlet, ha a parafa és a ragasztó a beépítés előtt legalább 24 órán át a helyiségben akklimatizálódik. Az akklimatizáció azt jelenti, hogy a parafát és más anyagokat bevisszük a helyiségbe, majd legalább egy napig bent hagyjuk őket. Ez lehetővé teszi, hogy a hőmérséklet kiegyenlítődjön, és a parafa táblák jól tapadjanak az aljzathoz.
A parafa beépítéséhez ideális hőmérséklet 18°C. Soha ne szerelje fel ezt az anyagot, ha a helyiség hőmérséklete 15°C alatt van - a ragasztó nem köt megfelelően, és a parafa egy idő után leválhat. A parafát közvetlenül a beszerelés előtt ki kell venni a gyári csomagolásból. A dekoratív parafa természetes anyag, ezért az egyes burkolatok árnyalatai között kisebb eltérések lehetnek.
Szerszámok és segédanyagok - mire van szüksége a parafa beépítéséhez?
A telepítés megkezdése előtt megfelelően fel kell készülnie a munkára. Vigyázzon a szerszámokra. Szüksége lesz egy éles kés, ceruza, mérőszalag, vonalzó, jelölőzsinór, bársonyhenger, tiszta kendő és egy gumikalapács a tapéta lenyomásához.
A fal ebben az esetben is megfelelő előkészítést igényel. Gondoskodjon az alapozáshoz használt hengerekről vagy ecsetekről, hasznos lehet egy gittkés.
Az aljzat előkészítése a parafa fal felszereléséhez
Kezdje a parafa beépítését az aljzat előkészítésével. Az aljzatnak szilárdnak, tömörnek és száraznak kell lennie. Az egyenetlenségeket, lyukakat, karcolásokat vagy repedéseket falragasztóval kell kijavítani. Minden régi bevonatot előzetesen el kell távolítani, és a felületeket jól meg kell szárítani.
A gipszvakolattal vakolt falakat, a mész-cement vakolatfelületeket és a gipszkartonlapokat alapozni kell. Ez növeli a ragasztó tapadását és meghosszabbítja a ragasztó száradási idejét. A diszperziós alapozók használatát nedvszívó szubsztrátokon javasoljuk. A gipszfelületek esetében érdemes olyan terméket használni, amely megakadályozza a penész- és gombaképződést. Bölcs dolog a márkás termékek választása mellett dönteni. Az alapozók száradási ideje gipszfelületeken nem kevesebb, mint 24 óra, ezért jól tervezze meg a befejező munkát.
A parafa ragasztóanyagának kiválasztása fontos. Akrilgyanta alapú ragasztók (alacsony emissziós képességű, vízbázisú ragasztók) csak nedvszívó aljzatokon (pl. habosított gipszaljzatokon) használhatók. Érdemes olyan kontaktragasztót választani, amelyet kétoldalas alkalmazásra használnak - mind a felületre, ahová a parafát szeretné felszerelni, mind magára a bélésre felhordhatja. A ragasztó használatára vonatkozó utasítások minden egyes csomagoláson megtalálhatók, a munka megkezdése előtt figyelmesen olvassa el azokat. A termék megfelelő ismerete nagyban növeli a munka hatékonyságát és a kivitel tartósságát.
Parafa ragasztása a falfelülethez
Miután a felületet előkészítettük és a szerszámokat összeszereltük, itt az ideje a parafa felszerelésének. Egy krétás vonalzó, mérőszalag és egy szögmérő segítségével jelöljön ki két merőleges vonalat a falon, hogy ezek metszéspontjából kezdhesse a csempézést. Javasoljuk, hogy a szegély szélessége a falburkolat széléig legalább 5 cm legyen, különben nehéz lesz a parafa burkolatot helyesen levágni.
A ragasztót fogazott simítóval csak az aljzat felületére kell felvinni, amelyet 10-15 percen belül parafa borít. Közvetlenül a ragasztó felkenése után kezdje el a bélés lerakását úgy, hogy a kezével óvatosan megnyomja a teljes felületen, hogy a bélés teljes alja megnedvesedjen a ragasztóval. Rövid idő elteltével nyomja le újra a parafa bélést egy gumikalapáccsal. A ragasztófoltokat azonban azonnal el kell távolítani nedves ruhával.
Fedje le a felületeket ragasztóval és béléssel, amíg az összes munka be nem fejeződik. Ne kapkodjon, és legyen alapos - csak így lesz megfelelő a parafa falak megjelenése. Parafával egész falakat lehet burkolni, de érdekes elrendezéseket is készíthet belőle.
A fali parafa könnyen vágható, ezért hatszögletű mintákkal ellátott burkolatok készítésére használják, amelyek az utóbbi időben nagyon népszerűek. A parafa burkolatok tekercsek vagy panelek formájában kaphatók.
A paneleket általában függőleges vagy vízszintes elrendezésben nyelvvel és horonnyal szerelik fel.
Parafa burkolat - milyen előnyei vannak ennek a burkolattípusnak?
A parafa falburkolatok egyre népszerűbbek, és ennek jó oka van. Ez egy természetes és környezetbarát anyag, amelyet esztétikája és funkcionalitása miatt érdemes bevezetni egy elrendezésbe.
Nézze meg, milyen előnyei vannak a parafának, és miért érdemes ezt a fajta kivitelezést választani.
- Környezetbarát termék, a parafa természetes anyag, nagyon hasonlít a fához.
- A parafa panelek egyedülálló szigetelő és akusztikai tulajdonságokkal rendelkeznek, így alkalmasak a társasházi lakásokhoz, ahol tökéletesen tompítják a szomszédos lakásokból érkező hangokat, emellett hőszigetelnek és javítják a belső tér mikroklímáját.
- A parafa folyadékok és gázok számára át nem eresztő.
- Könnyen tisztán tartható
- A panelek antisztatikus és antiallergiás tulajdonságokkal rendelkeznek (nem gyűlik bennük a por), így ideálisak az allergiások számára.
- Ez a legjobb módja annak, hogy egyedi stílust adjon otthonának - a parafa panelek nemcsak különböző árnyalatokban, hanem mintázatokban is kaphatók, és könnyen formára vághatók. A parafa burkolatot az egész falon vagy egy adott részen is elhelyezheti. Remekül mutat fából készült bútorokkal, vagy ahol nagy mennyiségben használnak fát.
Merítsen ihletet!!!
Otthona névjegykártyája - hogyan rendezze be az előszobát?