Miért esznek a kutyák füvet

14.08.2021

 

Ha kisállat-tulajdonos vagy, sétáid során észrevehetted, hogy szőrös barátod néha füvet eszik. Gondolkodott már azon, miért van ez így? Vagy talán aggódott, hogy valami nincs rendben vele. A kutyák különféle okokból ehetnek füvet. Miért eszik füvet a kutyák? Ezt a kérdést nemcsak a tulajdonosok, hanem az állatorvosok is felteszik.Sajnos nincs egyetlen tudományosan bizonyított elmélet. Érdemes azonban elemezni, hogy a kutya mennyi füvet evett, és mikor nyúl a zöld falatokhoz.


Ebben a cikkben:

1. Mi van a fűvel

2. Akkor miért eszik füvet a kutya?

3. A kutya füvet eszik és hány - rossz?

4. Megfertőződhet férgekkel?

5. Mi van, ha a kutya túlzottan eszi a füvet?

6. A fű fogyasztása és a kutya viselkedési rendellenességei

7. A kutya füvet eszik? Vigyázzon!

8. A fű megmérgezheti kutyáját!



Mi van a fűvel?

A fű fogyasztása önmagában nem rossz, de érdemes megnézni azokat a helyzeteket, amelyekben kedvence ezt csinálja. Vannak, akik látják, hogy a kutya rágja a füvet, és vitaminok és más tápanyagok hiányával társítja. Mások ezt az emésztőrendszer problémáinak tulajdonítják. Vannak azonban olyanok is, akiket egyáltalán nem lep meg. Úgy tesznek, mintha normális lenne , és úgy magyarázzák, hogy a kutya tudja, mire van szüksége a testének. Valójában mindkét forgatókönyv igaz lehet. Ha kutyája megharapja a füvet, az nemcsak ártalmatlan szokás jele lehet, hanem súlyos problémák vagy viselkedési és egészségügyi rendellenességek jele is. A probléma forrásának helyes azonosításához figyelembe kell venni a gyakoriságot, a megevett fű mennyiségét és a kutya reakcióját az ilyen típusú táplálékra.

 

Akkor miért eszik füvet a kutya?

 

A füvet fogyasztó kutyák (és macskák) gyakori jelenség. Néhány négylábú háziállat a kiegyensúlyozatlan étrend miatt füvet eszik. Ez a viselkedés összefüggésben lehet a tápanyagok hiányával vagy az étrendben lévő túlzott tápanyagmennyiséggel. Ez különösen akkor fordulhat elő, ha a tulajdonos maga készíti el az ételt. A rossz étrend miatt a kutya gyakorlatilag minden nap füvet eszik, de lassan és szelektíven eszi. A kutyák valóban okos lények - csak azokat a fűszálakat választják, amelyek kiegészítik a testük tápanyaghiányát. A kutya abbahagyja a fű fogyasztását leggyakrabban a rost kiegészítése után. Tehát, ha segíteni akar neki, akkor állítsa be az étrendjét, és adjon neki magas rosttartalmú étrendet. Annak érdekében, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a fűfogyasztást a helytelen táplálkozás okozza, érdemes elemezni kedvence étrendjének összetételét.

A kutya füvet eszik és hány - rossz?

 

A második ok, amiért a kutya zöld terápiát keres, az emésztőrendszer problémái. Ebben az esetben ez a probléma sokkal bonyolultabb. A kutya füvet eszik, mert csiklandozza és irritálja az ízlelőbimbókat és az emésztőrendszer nyálkahártyáját, ami hányást okoz. A kutya akkor eszik füvet, ha gyomorrontása, hányinger, ételmérgezés és máj- vagy hasnyálmirigy-probléma jelentkezik. A hányás azonban nem szabály, és kutyákon végzett egyes tanulmányok azt mutatják, hogy a füvet fogyasztó háziállatok gyakran nem hánynak.

 

Megfertőződhet férgekkel?

 

Lehet vagy nem. Valójában a kutya kényelmetlenül érezheti magát, és megpróbál segíteni magán a fűvel. Általában nagyon mohón, gyorsan és nagy mennyiségben teszi. Ha kimegyünk a kutyával, és ő közvetlenül a fűre veti magát, ez azt jelzi, hogy valami nincs rendben az állattal, és szükség van az állatorvos felkeresésére.

 

Mi van, ha a kutya túlzottan eszi a füvet?

 

A legfontosabb az, hogy figyelemmel kísérje kedvence viselkedését. Ha a kutya nagy mennyiségben eszi a füvet, és ha ezt a viselkedést zavaró változások kísérik, például hasmenés vagy székrekedés, súlyos hányás, gyomorfájdalom vagy apátia, szakembert kell felkeresni. A kutya nem mondja meg, hogy mi a baj vele, de egyértelmű jelzéseket ad, amelyekre reagálnia kell.

A fű fogyasztása és a kutya viselkedési rendellenességei

 

Sajnos néha a háziállatok füvet esznek egy viselkedési rendellenesség miatt. Ha kedvence a figyelmed hiánya miatt unatkozik és elégedetlen, elkezdhet füvet enni. Így lesz képes megbirkózni egy stresszes helyzettel. Ha a helyzet gyakran megismétlődik, válaszoljon, és vigye el háziállatát állatorvoshoz, ez rögeszmés-kényszeres rendellenességnek bizonyulhat. Ha az állatorvos kizárja az egészségügyi problémákat, akkor a legjobb, ha kedvenceit pszichológushoz viszi.

 

A kutya füvet eszik? Vigyázzon!

 

Vannak, akik teljesen természetesnek tartják, és nem csinálnak tragédiát belőle. Ez a hozzáállás helytálló is lehet, teljesen normális, ha a háziállatok így viselkednek - egyeseknek csak ízlik a fű . Tehát, ha a kutya időről időre megesz egy kis füvet, akkor nem kell aggódnia. Nem kell azonnal az állatorvoshoz szaladnia.

A legfontosabb az állatok viselkedésének figyelemmel kísérése és az összes szokatlan tünet időben történő észlelése. A kutyák szokásai nagyon különbözőek - és ingereik is eltérőek. Nem kell attól tartania, hogy a kutyája miért eszik gyomot, de ne is becsülje alá. Ügyeljen arra, hogy figyeljen arra, hogy mire nyúl a leggyakrabban. Sokat vonhat le a kutyája viselkedéséből.

 

A fű megmérgezheti kutyáját!

 

Egy dolgot tudnia kell és emlékeznie kell arra, hogy bizonyos típusú füvek és növények, mint például a tűlevelűek, a cserjék vagy az erkélyeken és a beltéri virágok mérgezőek vagy nagyon nehezen emészthetők. Ha kutyája elfogyasztja ezeket a fajta növényeket, nehézségeket és gyomorrontást okozhat neki, legrosszabb esetben pedig halált is okozhat. Az alábbiakban felsoroljuk azokat a növényeket, füveket és cserjéket, amelyeket kutyája nem fogyaszthat.

A kutyákra veszélyes növények: nárcisz, róka kesztyű, földigiliszta, hortenzia, azálea, vadgesztenye, tiszafa, illatos gyöngyvirág, százlábú, magyal, zsálya, nyírfajd, fagyöngy és betlehemi csillag.

Amikor a kutyát a ház elé engedi, ne feledje, hogy valaki vegyszerekkel permetezte a gyepet vagy a cserjéket - ha bejut a kutya emésztőrendszerébe, az nagyon veszélyes lehet számukra. A vegyszerek permetezése után várjon egy kicsit, mielőtt kiengedné a kutyát az udvarra. Ha lehetséges, kerülje a vegyszerek használatát. Mert ezek nem jók se neked, se a kutyának.

 

Műfű a kertben

 

A műfű jó megoldás, különösen a kertben, az erkélyen vagy a teraszon - ez a kutya biztosan nem akarja megenni ezt a füvet. Üzletünkben a műfű széles választékát találja, meghívjuk Önt vásárolni, értékesítőink segítenek a legjobb termék kiválasztásában. Ezen kívül ellátogathat a kisállat részlegre, ahol kutyák számára kiegészítőket és ételeket talál.

 

Összegzés

Nem kell túlságosan félni, nyugodtan engedje a kutyának megenni a füvet, ellenőrizze a kutya helyzetét és viselkedését. Figyeljen a kiegyensúlyozott étrendre - inkább vásároljon kutyaeledelt, ahelyett, hogy maga készítene neki ételt. Ami neked jó, nem feltétlenül jó a kuytányak is. Zöldségeket tehet a kutya eledelébe, néhány kutya szereti. Semmi esetre sem szabad lemondania a kutyatápról, amelyet az üzletben kap. Ez a legjobban elkészített és kiegyensúlyozott étel. Neki köszönhetően a kutyák jó egészségnek örvendenek. Hagyja, hogy a kutya kipróbálja az új ételízeket. Néha a kutya kíváncsiságból megharapja a füvet, megrágja, de nem nyeli le. A kutyának még a fű is tetszhet. Ne tiltsd meg neki, hogy ne egyen. A háziállatok viselkedése néha zavaró, de ez nem jelenti azt, hogy veszélyes.


INSPIRÁLÓDJ!

Fém kerítések
ZOO Fém kerítések Finn szaunák

 

vissza