Leleplezzük a lakberendezéssel kapcsolatos legnagyobb mítoszokat!
A belsőépítészet változatos és érdekes belső tereknek egyszerre kell vizuálisan vonzónak és funkcionálisnak lenniük. Ha mi magunk próbálkozunk a belsőépítészettel, gyakran az interneten található információkra, lakberendezési blogokra, tanácsadó oldalakra vagy lakberendezői profilokra hagyatkozunk. Itt mások példáiból és hibáiból tanulhatunk. De vajon minden információ helyes-e, és teljes mértékben megfelel-e a valóságnak? Valójában nem. Rengeteg mítosz kering az interneten a lakberendezéssel kapcsolatban, és ebben a cikkben megpróbálunk ezek közül néhányat leleplezni. Nézze meg, mi az, ami meglepheti Önt a belsőépítészet kialakításakor.
Ebben a cikkben:
1. mítosz. A fa nem lehet a fürdőszobában és a konyhában
2. mítosz. A kis helyiségeknek világos falakkal kell rendelkezniük
3. mítosz. Egy szoba minden falát ugyanúgy kell befejezni
4. mítosz. A minimalizmus unalmas, és ebben a stílusban nem tudod kifejezni magadat
5. mítosz. Az eklektikus enteriőrök kaotikusak
6. mítosz: A függönyök és a függönyök az ablakokon kötelezőek
1. mítosz. A fa nem lehet a fürdőszobában és a konyhában
A természetes anyagok a fürdőszobában számos aggodalmat vetnek fel. Ez különösen a természetes fára vonatkozik, amely olyan anyagnak számít, amely nem ellenáll a nedvességnek és a károsodásnak. Ez az egyik legnagyobb mítosz a feltörekvő belsőépítészek és a saját lakásukat és házukat megtervezni próbáló emberek körében. A megfelelően védett fa nemcsak a nedvességet, hanem a hőmérséklet-változásokat, a napfényt és még a sérüléseket is képes elviselni - erre a legjobb példa a fából készült kerti bútorok, amelyek a zord kültéri körülmények között is sok évszakon át vonzónak tűnhetnek.
A természetes fát egyre gyakrabban használják a fürdőszobában, mind a fürdőszobabútorok és a munkalapok, mind a burkolatok formájában. Ha a minőségi fára vigyáznak, és a burkolatot megfelelően védik, ez az anyag a páratartalom, a sérülésveszély és a magasabb hőmérséklet ellenére tökéletesen működik a fürdőszobában. A természetes fa az elrendezésekben melegséget és otthonosságot hoz, így ha ezt a fürdőszobába is beépítjük, a fürdőszoba tökéletes lesz a pihenéshez és a kikapcsolódáshoz.
2. mítosz. A kis helyiségeknek világos falakkal kell rendelkezniük
Egy másik mítosz az, hogy milyen színekre kell festeni a kis helyiségeket. A legtöbb lakberendező egyértelműen azt mondja, hogy a kis helyiségeket, különösen a fürdőszobákat világos színekkel kell festeni. Ez egy újabb mítosz! A sötét színek nem teszik kisebbnek a belső tereket - a megfelelő megvilágítás hiánya az, ami miatt a helyiségek kisebbnek tűnnek. Ha egy ilyen enteriőrbe sok bútort és kiegészítőt teszel, az egész kellemetlenül zsúfoltnak fog tűnni.
Mit tegyünk, ha szeretjük a sötétebb falakat, de kicsi a belső tér? Nem kell rögtön feladnunk a preferenciáinkat, a sötét színek nem fogják kisebbé tenni a belső teret, ha gondoskodunk elegendő fényről, mind a mesterséges, mind a természetes fényről. A nagy ablakok, a nehéz függönyök és redőnyök hiánya, a többszintes világítás olyan elemek, amelyeket érdemes bevezetnünk a belső térbe.
Az elrendezést világos bútorokkal lehet feldobni. Válasszon például fehér fényes fürdőszobaszekrényeket a fürdőszobákba. Ezáltal a sötét falak stílusosnak és elegánsnak tűnnek majd, és az elrendezés nem fog árnyékba borulni.
3. mítosz. Egy szoba minden falát ugyanúgy kell befejezni
Ha már a falfestés témájánál tartunk, mindenképpen érdemes megnézni, hogyan közelítik meg ezt a kérdést a hagyományos belsőépítészek. A legtöbb esetben a falakat egyszínűre festik, vagy ugyanolyan módon - csempével vagy tapétával, az egész helyiségben egyformán - készítik el. Kiderül azonban, hogy ez nemcsak egy dekorációs mítosz, hanem elég nagy hiba is, amely korlátozza az elrendezéseket, unalmassá és érdektelenné teszi azokat. Szabaduljunk meg mindenképpen ettől a gondolkodásmódtól!
A falakat többféleképpen is befejezhetjük, festékkel, tapétával, csempével, faburkolattal vagy kárpitozott panelekkel. A színek is különbözőek lehetnek. Érdekes kombinációkat lehet elérni hasonló színű anyagok keverésével vagy a színek megfelelő kombinálásával. A minták és textúrák szabadon keverhetők. Próbálja azonban nem túlzásba vinni, mivel a túlzott színek és anyagok a káosz benyomását kelthetik.
4. mítosz. A minimalizmus unalmas, és ebben a stílusban nem tudod kifejezni magadat
Sok éve élvezzük a minimalista stílust, de az utóbbi években elterjedt az az előítélet, hogy unalmas és kifejezéstelen. igaz ez? A kevesebb dolog nagyobb teret teremt, ami a tágasság benyomását kelti, de ez nem jelenti azt, hogy ez egy unalmas elrendezés, amit nem tudunk a saját igényeinkhez igazítani. Honnan ered tehát ez a babona? A bimbózó építészek minimalista stílusú belsőépítészeti berendezései gyér és gyakran szigorú elrendezéseket hoznak létre, amelyek valójában kifejezéstelenek. Pedig könnyen kiegészíthetjük, kiegészíthetjük az elrendezést személyes dekorációkkal, családi fotókkal, kedvenc motívumokkal, akár egy meleg takaróval a kanapén. A kiegészítések ne legyenek sokak, de legyenek személyesek és adjanak otthonosságot.
A minimalista elrendezésnél próbáljon a gazdaságosságra összpontosítani, de kerülje az üres és ezért unalmas szobák kialakítását. Használjon gondosan kiválasztott kiegészítőket, finom színeket és anyagokat, és érdekes kombinációkkal törje meg az unalmat. Ne felejtse el a belső tereket egymáshoz illeszteni! Emelje ki és fejezze ki magát kedvenc színeivel, elemeivel és mintáival.
5. mítosz. Az eklektikus enteriőrök kaotikusak
Az unalmasnak tűnő minimalizmus egy időben szembefordult a maximalizmussal és az eklektikus elrendezéssel. Ezek a stílusok a színek, minták és színek sokaságát helyezik előtérbe a belső terekben, az elemek sokaságát is láthatjuk. Az ilyen elrendezések tele vannak mindennel, így ebben a helyzetben könnyen kaotikussá, zsúfolttá és túlstimulálttá válhatunk. De vajon szükség van-e erre, és mindig a káosz társul-e ezekhez a stílusokhoz? Egyáltalán nem!
Honnan ered tehát ez a babona? Az eklektikus és maximalista elrendezéseket nem könnyű létrehozni. A színek, minták és textúrák nagyon kényes egyensúlya, és az elemek kiválasztása alapos megfontolást igényel. Ezért fordulnak elő olyan gyakran hibák a kezdő lakberendezők vagy a független elrendezések rajongói részéről. Az eklektikus belső terek azonban élvezhetők, és ugyanolyan funkcionálisak és esztétikusak lehetnek, mint a lakberendezés más stílusai - csak bölcsen, ízlésesen és mértékkel kell őket megvalósítani. Ne helyezzük el az elemeket véletlenszerűen, ne csak a formát helyezzük előtérbe a lényeg helyett.
6. mítosz: A függönyök és a függönyök az ablakokon kötelezőek
Talán meglepő lehet, de sok lakberendező között él az a babona, hogy az ablakokat mindig klasszikusan kell elrendezni - fehér függönyökkel és drapériákkal. Ez a tervezők saját vonzalmából fakad a hagyományos megoldások iránt, és a függönyökre számító ügyfelek elvárásainak való megfelelésből. De ez nem egy állandó szabály, amihez ragaszkodnunk kell! A függönyök és drapériák nem kötelezőek, és nem is ajánlottak a modern belső terekben, ahol a fény és a tér fontos.
Mivel a függönyök és a drapériák nem kötelezőek, hogyan rendezzük be az ablakokat? Teljesen eltekinthetünk az ablakburkolatoktól. Ha ügyelünk a magánéletünkre, a függönyöket és a garnisokat helyettesíthetjük redőnyökkel (különösen nappali-éjszakai redőnyökkel, amelyek rendkívül praktikusak).