Konyhai padlópanelek - vinil vagy laminált?
Milyen konyhai paneleket válasszon? A padlópanelek több évtizede visszafoghatatlan népszerűségnek örvendenek. Ez nem meglepő vonzó megjelenésük, gyakorlati értékük és viszonylag alacsony áraik miatt. Szédülni fog a piacon az elérhető panelek gazdag kinálatában és változatosságától. Számtalan minta, szín és textúra közül választhatunk, amelyek sikeresen utánozzák a természetes anyagokból készült padlót - pontosan azt a terméket választjuk, amely illik a belső térbe. Bár a panelek a lakószobákban bevett gyakorlatnak számítanak, a konyhában sokkal kevésbé. Miből származik az ötlet? Sokan attól tartanak, hogy intenzív használat és a vízzel való érintkezés hatására gyorsan megsemmisülnek, és költséges cserét igényelnek. Tanácsot adunk abban, hogy igazolják-e ezeket a kétségeket, és melyik padlólemezeket kell választani a konyha számára, hogy hosszú évekig élvezze.
Fa panelek - előnyök és hátrányok
A népszerű faburkolatok esztétikus és univerzális díszítést nyújtanak minden emeleten. A deszkákkal ellentétben a padlólemezek azért hasznosabbak, mert nem igényelnek karbantartást, és sokkal nehezebb őket károsítani - természetesen feltéve, hogy minőségi termékeket választunk, különösen a használhatóság szempontjából. A legtöbb fa panel padlófűtésre is alkalmas, és a gyári védelem biztosítja, hogy ne csavarodjanak túl magas hőmérsékleten, és ne szívják fel olyan gyorsan a nedvességet. Ez azonban nem jelenti azt, hogy minden padlólemez egyformán jó a konyhában és a szárazabb belső térben. Mind a padló, mind a fa panelek nincsenek laminálva az kapcsolódásokban, és ezek a helyek törnek meg leggyakrabban a víz hatására. A konyhában a padlólemezek megmentése a deformáció csiszolásának lehetősége, de csak azzal a feltétellel, hogy felső rétegük legalább 4 milliméter vastag (és nem mindig rendelkezünk ilyen információkkal).
Laminált panelek - vízállóak?
A laminált padló bölcsebb választás a konyhában. Tudnia kell azonban, hogy ezek sem teljesen vízállóak, mivel higroszkópos anyagból készülnek. Beszélhetünk azonban a vízállóság mértékéről, mert az alkalmazott védelem típusától függően különböznek a nedvességtűrésben. A gyártók számos módszert alkalmaznak a konyha padlóinak impregnálására, például további teljes felületű hidrofób bevonatok, a csempék közötti zárak viaszolása vagy speciális lécekkel történő lezárása, hogy megakadályozzák a folyadék bejutását a laminátumba. Vannak olyan fejlett rendszerek a laminált panelek összekapcsolására, amelyek lehetővé teszik a tágulási hézagok kiküszöbölését még nagy terekben is. Azonban, ha például a csövek megsérülnek, és nem tudjuk gyorsan kezelni a hibát, akkor figyelembe kell vennünk, hogy a vízálló laminált padló paneleket is kicserélik.
Laminált panelek - előnyök és hátrányok
A konyha laminált padlóit általában kritizálják magas akusztikájuk miatt - főzés közben még egy apró tárgy esése is nagy zajt okoz. Fontos tudni azt is, hogy ha a padló megsérül (például késsel), akkor nehéz lesz eltakarni. Ezenkívül a konyhához készült laminált padlópanelek villamosak és könnyen porosak, így nem valószínű, hogy alkalmasak azoknak az állattartóknak, akik azt szeretnék, ha a lakásukat minden nap tiszta legyen. Megfelelő tisztítószerek alkalmazásával azonban meglehetősen könnyű megbirkózni ezzel a problémával, ennek köszönhetően a konyhában a padló elektrosztatikus tulajdonságokkal rendelkezik. És milyen erősségei vannak a konyhai laminált paneleknek? Először is nagy ellenálló képesség a mechanikai sérülésekkel, a napfénnyel és az esetleges szennyeződésekkel szemben. Ráadásul a konyhához speciális antibakteriális felülettel rendelkező padlólapokat választhat, amelyek megkönnyítik a konyhai enteriőr gondozását. A laminált panelek nagyon népszerűek, mivel viszonylag alacsony az áruk, és egy másik előny az önáló elhelyezésének lehetősége.
Vinil panelek - előnyök és hátrányok
Mindenképpen sokkal több erősség van. Az LTV (Luxury Vinyl Tiles) padlólemezeket nagy rugalmasság és deformációval szembeni ellenállás jellemzi. Ha a károsodás mégis bekövetkezik, és esztétikus elfedése nem lehetséges, akkor nem okoz gondot egy lemez cseréje. Ön is lefektetheti őket, időt és pénzt megtakarítva, és nem kell speciális padlószerelési tartozékok után nyúlnia. A vinil paneleket egyre inkább használják a konyhák és más belső terek gyors felújítására. Ezután kerámia burkolólapokra fektetik őket, ami nemcsak egyszerű, de lehetővé teszi a hasításukkal járó rendetlenségek és zűrzavarok elkerülését is.
Ami a legfontosabb, a főzés szerelmeseinek szempontjából - ideálisak a konyhához, mert a fa és laminált panelekkel ellentétben teljesen vízállóak. A konyhai panelek vinil burkolata megakadályozza, hogy nedvesség hatására meggörbüljenek, és megakadályozza a foltok képződését rajtuk. A tisztán tartása szintén nem jelent problémát. Csak törölje le a padlót és hagyja megszáradni. A konyhában lévő panelek padlófűtésre szerelhetők, és bármilyen belső térben remekül mutatnak, természetesen ha a megfelelő szegélyléceket és befejező kiegészítőket választjuk. Ez a megoldás minden bizonnyal ugyanolyan hatékony, mint amennyire praktikus.
Milyen konyhai paneleket válasszon - vegye figyelembe a kopás osztályát
A konyhai panelekről történő döntésnél érdemes figyelni nemcsak megjelenésükre és nedvességállóságukra, hanem a kopás paramétereire is. A panelek kopásosztálya általában a csomagoláson található, és két számjeggyel van jelölve. Az első a nappali (2) és a közterületre (3) történő felosztásra vonatkozik. A második szám a burkolólapok gyakori használatának ellenállásáról tartalmaz információt, ahol az 1 a legalacsonyabb forgalmi intenzitáshoz való alkalmazkodást jelenti, a 3 pedig a legnagyobbat. Ha a konyhához és a gyakrabban használt belső terekhez választunk, akkor a legjobb, ha azokba fektetünk, amelyek tartósságát a 23. osztály írja le. Ellenkező esetben új konyhai padlónk gyorsan elveszítheti esztétikai megjelenését. A laminált lapok kopásosztályait kissé eltérően osztják meg. Öt van (AC1-től AC5-ig), de csak az első három való a nappaliba. Az AC3 alatt ismét a legnagyobb kopásállósággal rendelkező termékeket értjük, ezért a legjobb, ha ilyen laminált paneleket választunk a konyhába. Ne feledje, hogy a vonzó árak ritkán jelentenek jó minőséget, ezért érdemes még egy kicsit többet költeni a konyha padlópaneljeire, és a lehető leghosszabb ideig élvezni a belső tér szép megjelenését.
Padlópanelek és csempe - csatlakozás
Még mindig nem vagy meggyőződve arról, hogy a főzési helyet panelek szegélyezik? Még egy javaslatunk van a vízálló padlópanelek konyhai használatához. Készítsen egyedi kollázst a panelekből és a kerámia burkolólapokból. A nappali és a konyha egyértelmű megkülönböztetése lassan a múlté válik, de ez nem zárja ki e két padlódekoráció nem szabványos kombinációját. A csempéket a leggyakrabban víznek kitett helyekre helyezheti, a konyha többi részét pedig fát utánzó panelekkel díszítheti. Ne felejtsd el, hogy csak a fantázia korlátozza. Lakberendező segítségét is felhasználhatja a belsőépítészet aktuális trendjeinek megfelelő kompozíció megtervezéséhez. Fontos, hogy az eredmény egy stílusos megoldás legyen, amely lehetővé teszi, hogy élvezze a főzést anélkül, hogy aggódna az új padló károsodása miatt.
.
Miért jó ötlet a padló a konyhába?
Több okból is. Elsősorban az esztétikai érték miatt. A konyhai padlópanelek hatékonyan utánozhatják a kő- és fatáblákat, amelyet pontosan előállított réteg ad. Hűen reprodukálják nemcsak a formájukat, a színüket és a mintájukat, hanem a természetes anyagok textúráját is. Nem csoda, hogy a padlópanelek olyan termékek, amelyek tökéletesen illeszkednek minden stílushoz, a skandinávtól az ipariig. Emellett sokkal melegebbek és kellemesebb tapintásúak, mint egy kerámia padló, de a tartósság és a praktikum terén sikeresen versenyezhetnek velük. A konyhai burkolólapokkal ellentétben a panelek kellemesebbé teszik, alkalmasak az önálló összeszerelésre, és nem kell sok időt tölteniük a tisztítással. És ha unatkozunk, könnyen lebonthatjuk és eladhatjuk őket, különösen azért, mert nagyon jó ár-érték arányúak. A hab a tortán az a lehetőség, hogy a nappaliban és a konyhában egységes padlót alakítsanak ki padlópanelek segítségével, amelyek optikailag nagyítják a teret és biztosítják belső terünk esztétikai következetességét.