Konyha egy szigettel - hogyan rendezzük el?
Kicsi vagy nagy konyha - nem számít. Ez az a hely, amely minden otthon szíve. Ez az egyik olyan hely, ahol a legtöbb időt tölti. Ha szeret főzni magának, családjának és barátainak, akkor tudja, milyen fontos, hogy megfelelően rendezze és fejlessze konyhai terét. Itt semmi sem lehet véletlenszerű választás. A konyhaszekrényeknek, a munkalapoknak, a konyha és az étkezőasztalnak vagy a konyhai és étkezőszékeknek praktikus és elegáns egészet kell alkotniuk. Hogyan lehet a konyhabelsőt funkcionális módon elrendezni? Hogyan rendezzük el a konyhabútorokat és a készülékeket, hogy praktikus teret hozzunk létre? Ma szeretnénk meggyőzni Önt, hogy tervezzen egy konyhát egy szigettel a középen. Konyhaterület egy szigettel - a 21. század legnépszerűbb trendje. Ha egy ilyen megoldás az Ön álma, olvassa el a cikket. Szakértőink készítettek néhány tanácsot, amelyek segítenek a szigetet tartalmazó konyha megfelelő kialakításában.
Ebben a cikkben:
1. A sziget a nyitott konyhában - miért érdemes használni
2. Konyha egy szigettel - mit válasszon
3. Zárt konyha szigettel - inspiráció
4. Főzőzóna a konyhában szigettel
5. Ha egy sziget, így is bárszékek, érdekes elrendezések
6. Munkaháromszög a konyhában a szigettel
A sziget a nyitott konyhában - miért érdemes használni
A legújabb trendeknek megfelelően a konyha egyre inkább nyitott nappali vagy étkező térré válik. A modern otthonok esetében egyre gyakrabban választják a nagy, nyitott tereket. Az elrendezés során fontos, hogy az összes belső teret egységes egésszé kapcsoljuk össze. A konyhasziget ilyen lehetőséget kínál. A konyha és a nappali dekorációjába keverve egyesíti és egyidejűleg elválasztja a két zónát - a főzést és a pihenést. Egy kis sziget különböző bútorokat helyettesíthet. Miért érdemes szigetet építeni a konyhába? Mit ad ez a megoldás? A modern konyhabútorokat gyakran " összekötik" egy szigettel, így több időt tölthet azokkal a szeretteivel, akiknek főz. Nem kell többé egyedül elkészítenie az ételeket a családi ünnepek alatt. Most már kombinálhatja az élvezeteset a hasznossal. Ízletes harapnivalókat készíthetsz anélkül, hogy elmaradna az összejövetel a nappaliban. Az is előfordul, hogy a csoport egyenesen a konyhába költözik. A vendégek szeretnek a szigetnél összegyűlni, főzni és együtt beszélgetni. Régóta ismert, hogy semmi sem olyan szoros, mint a közös ételkészítés. Érdemes megjegyezni, hogy amikor a szigeten főz, mindig a nappalival szemben áll, így szabadon beszélgethet a háztartás tagjaival és a vendégekkel, vagy nézheti kedvenc műsorát a tévében. A reggelit vagy a reggeli kávét is nyugodtan élvezheti a sziget melett. Tipp! A sikeres konyhakialakításhoz a szigetet tartalmazó konyhában mindenképpen figyeljen a megfelelően megtervezett munkaháromszögre.
Konyha egy szigettel - mit válasszon
Sokféle elrendezési megoldás létezik, amelyek illeszkednek a szoba stílusához. Vannak kis és nagy, négyzet alakú, téglalap alakú és L alakú szigetek. Mindegyik kissé más elrendezéssel, a szekrények, polcok és rekeszek más elrendezésével. Vannak asztallal ellátott szigetek vagy ülőhelyekkel kombinált szigetek. A választék óriási. A sziget kialakításakor csak a képzelet és a rendelkezésre álló hely szabhat határt. Ez állhat több, klasszikus módon nyitható szekrényből, vagy praktikus fiókokkal ellátott modulokból (MERKADO moduláris konyhák - sektorové kuchyne MERCADO - ezeket megtalálja üzletünk kínálatában). Kényelmes és nagyon praktikus polcokat és rekeszeket tartalmazhat, például bor tárolására. A szigeteken mosogató és tűzhely, mosogatóhely vagy funkcionális munkalap található. Bármelyik megoldást is választja, egy konyhasziget hihetetlenül megnöveli a hasznos területet. Tipp! Egy jól megtervezett sziget helyettesítheti a konyhaasztalt.
Zárt konyha szigettel - inspiráció
Nem mindenki elég szerencsés ahhoz, hogy otthonában nyitott térrel büszkélkedhessen. Különösen a régi épületekben lévő lakások tulajdonosai tudják, miről beszélünk. Egy zárt szobának a szigetről szőtt álmok végét kell jelentenie? Egyáltalán nem! Méretét azonban az adott belső tér igényeihez és méreteihez kell igazítani. Zárt konyhai elrendezésben praktikus kommunikációt biztosít, és megszabadítja a szekrényeket néhány terméktől és edénytől. Ha a szigetet a konyhában helyezzük el, és a készülékeket arra helyezzük, a hűtőszekrény, a mosogató és a főzőlap közötti út rövid lesz, ami megkönnyíti a munkát. Ezt az úgynevezett munkaháromszöget figyelembe kell venni a belső tér kialakításakor. A zárt belső térben lévő sziget a konyhaszekrényeknek és a tágas polcoknak ad helyet, amelyeken elférnek a mindennapi használatra szolgáló készülékek és szerszámok. Egy többfunkciós konyhasziget beépített mosogatóval vagy főzőlappal több helyet igényel. Ez a fajta bútor jól működik nagy konyhákban. Kicsit kisebb helyiségekhez sziget - asztalt kínálunk. Bár ez a megoldás nem biztosít annyi tárolóhelyet, mint a klasszikus modell, a keletkező hely nem lesz túlterhelt. A szekrényekkel kontrasztos színű munkalap segít megkülönböztetni a szigetet, és hangsúlyozza annak fontosságát, mint a konyha "parancsnoki központja".
Főzőzóna a konyhában szigettel
Ha úgy dönt, hogy a tűzhelyet vagy főzőlapot szigetre, a páraelszívót pedig fölé szereli, ügyeljen arra, hogy a páraelszívó levegőjét a szellőzőkéménybe vezesse. Az ilyen típusú beépítést már a belsőépítészeti tervezési szakaszban érdemes megtervezni. Ezután a legegyszerűbb az összes szükséges csatlakozást elvégezni. Ha felújítást végez, kipróbálhatja a problémás beépítésekre vonatkozó megoldásainkat. A rugalmas lefolyócsövet elrejtheti a gipszkarton mennyezetbe. A szellőzőcső vízszintes része ne legyen túl hosszú, és feltétlenül kanyarok nélkül. Ideális esetben finoman felfelé - a kémény felé - kell elhelyezni. A gázszerelés problémákat okozhat. Az előírások szerint a gázvezetékeket nem szabad árnyékolni. A legjobb, ha a padlóban lévő szellőzőcsatornában helyezzük el őket, ami sajnos költségesnek bizonyulhat. A helyes kábelezés szintén nagyon fontos. Végül is, áramot kell vinnie a szagelszívóhoz, a tűzhelyhez, a sütőhöz vagy a mosogatógéphez. Indukciós főzőlaphoz általában speciális háromfázisú telepítésre van szükség. Még ha nem is tervezi, hogy állandó készülékeket telepít a szigetre, ne feledkezzen meg a konnektorokról, amelyek jól jöhetnek a munkalapon.
Ha egy sziget, így is bárszékek, érdekes elrendezések
A stílusos bárszékek, vagy magas bárszékek mindenhol meghódították az otthonokat, ahol van konyhasziget. A modern kialakításban a magas munkalapok és a bárszékek alapvetően szabványosak. A kényelem és a praktikum egy ilyen megoldás mellett szól. A magas székekkel felszerelt konyhák egyszerre praktikusak és elegánsak. Ha Ön egy magas, körülbelül 100-110 cm magas munkalap tulajdonosa, válasszon egy 80-85 cm-es zsámolyt. Egy átlagos 90 és 100 cm közötti munkalap magassághoz 70 vagy 75 cm-es székek szükségesek. A 80 és 90 cm közötti konyhaszekrénymagasságú, alacsony munkalap tökéletesen illeszkedik a legfeljebb 65 cm magas székekhez.
Egy másik fontos szabály a székek kiválasztásakor a praktikus elrendezés. Milyen sorrendben kell elhelyezni őket, hogy használatuk kényelmes és praktikus legyen? Ahhoz, hogy az ülő kényelmesen érezze magát, a szomszédos bárszéknek körülbelül 60 centiméterre kell lennie. A kényelmes ülés érdekében azonban 25 centiméteres távolságnak kell lennie a teteje és a bárszék között.
A bárszékek nagy előnye a lenyűgöző megjelenésük és a hangulat, amelyet a belső térben teremtenek. Az asztalnál ülés olyan ünnepekhez kapcsolódik, mint az ünnepségek vagy a születésnapok. A barátok informális látogatásai meglehetősen nyugodt légkörrel járnak, így egy sziget és stílusos bárszékek tökéletesek lesznek egy ilyen helyzetben. A szigeteken álló bárszékek a társasjátékokhoz vagy az italozás közbeni összejövetelekhez is jól jönnek.
Munkaháromszög a konyhában a szigettel
Ha azt szeretné, hogy a konyhában végzett munka kellemes legyen, és az Önt körülvevő tér praktikus, a belső tér kialakításakor tartsa szem előtt a bútorergonómia elvét, a konyhaszekrények és a háztartási gépek beállítását. Az úgynevezett munkaháromszögről beszélünk, azaz a hűtőszekrény, a mosogató és a tűzhely elrendezéséről és összekapcsolásáról. Ahhoz, hogy a belső tér működőképes legyen, a készülékek között megfelelő, körülbelül 120-210 cm-es távolságnak kell lennie. Ez az arabizálás minimálisra csökkenti a lépések számát, és biztosítja a gördülékenységet és a mozgás szabadságát. A munkaháromszög a főzés során végzett műveletek sorrendjén alapul: a termékeket kiveszik a hűtőszekrényből, megmossák, megfőzik vagy megsütik. E zónák között egy munkalapnak kell lennie. Ne helyezze a tűzhelyet és a mosogatót az oldalfalakhoz közel, mivel ez akadályozza a szabad mozgást és az edények és termékek kényelmes tárolását a kiegészítő munkalapokon. Ha egy szigetet tartalmazó konyháról álmodik, de nem tudja, hogyan rendezhetné be, keressen inspirációt weboldalunkon. Az "Inspiráció" fülön rengeteg érdekes és funkcionális ötletet talál arra vonatkozóan, hogyan rendezheti be belső terét kifinomult és stílusos módon. Milyen bútorokat használjunk a konyha és a nappali összekapcsolásához beépített bútorokkal vagy különálló moduláris bútorokkal.