Össze kell rakni a medencét télire? Tanácsot adunk!

02.09.2021


A kerti medence nemcsak a gyermekek, hanem a felnőttek számára is nagy vonzerőt jelent. A forró nyári napokon semmi sem olyan tökéletesen frissítő, mint a hideg vízben való megmártózás. Ahhoz azonban, hogy hosszú ideig élvezhesse, a téli szezon előtt elő kell készítenie a kerti medencét. A vizet a medencében hagyni nem mindig jó ötlet, mivel a hideg hónapokban egyes medencéket a következő szezon előtt le kell szerelni és biztosítani kell.

Ebben a cikkben:

1. A víz a medencébe maradhat télen?

2. Hogyan készítsük elő a medencét télre - tisztítás

3. Hogyan védhetem meg a kerti medencémet a jégtől?

4. A medence felületének védelme

5. Összefoglaló



Azokat az úszómedencéket, amelyekben a víz egész évben bent maradhat, megfelelően biztosítani és tisztítani kell. Ha kíváncsi, hogyan készítse fel medencéjét a télre, tekintse meg rövid útmutatónkat, amelyben elmagyarázzuk, mire kell elsősorban odafigyelnie, és mely medencékben érdemes egész évben vizet hagyni.

 

 

 

 

A víz a medencébe maradhat télen?
 

Sokakban felmerül a kérdés, hogy érdemes-e a vizet a tartályban hagyni télire, vagy teljesen leengedni? Sok múlik a medence méretén. Az egész évben nagy mennyiségű vízzel feltöltendő hatalmas tartályok gazdaságosabbá válnak, ha a hidegebb hónapokban töltve maradnak. Ha azonban keretbe épített medencéi vagy kis tágulási medencéi vannak, akkor ajánlatos a vizet kiengedni a tartályból, és a medencéket télire összhajtani. Az ilyen kis medencék vizének kezelése sokkal időigényesebb és költségesebb vállalkozásnak bizonyulhat, mint a következő szezonban alapos tisztítással és szűréssel feltölteni a medencét vízzel. Ezért a legtöbb időt az egész évben használható medencék, azaz a kertbe állandóan beépített medencék tél előtti előkészítésére kell fordítani. Ha van ilyen medencéje, akkor a tél folyamán a medence vizének körülbelül 1/3-át le kell engednie, a többit pedig a tartályban kell hagynia. Amikor a víz megfagy - megnő a térfogata, ezért nem szabad túl sokat hagyni belőle a tartályban. Télen a folyadékok a talaj felől megfagynak, ezért a tartályban hagyott víz kiegyenlíti a medence falára nehezedő nyomást. Mind a belső, mind a külső fagyott víz megtapad rajtuk, ami kiegyenlíti a szerkezetre nehezedő nyomást. Ha a medencét télen teljesen üresen hagyja, az az oldalfalak repedezéséhez vezethet. Ez különösen fontos a magas talajnedvességű helyeken, ahol a folyadék igen gyorsan és nagy mélységben megfagy. A maradék víz megvédheti a csempéket - gyakran a medencét körülvevő kerti medencéket vagy a medence alatti lebomlott alátéteket.

 


 

A medence vizének leeresztésekor ne feledje, hogy a vízszintnek a fúvókák és a szkimmer alatt kell lennie, mivel az őszi és téli nagyon heves esőzések megemelhetik a medence szintjét, és a fent említett elemeket nem szabad a fagyhatár alatt hagyni. A hideg hónapokban érdemes gondoskodni a medence egyéb tartozékairól is, és megóvni őket. Az olyan tárgyakat, mint a medence létrák, a medence hőmérők vagy akár néhány napelemes medencepanel, még a tél beállta előtt el kell távolítani és el kell rejteni a garázsban. A nagyon hideg hőmérséklet, a gyakori esőzés vagy hóesés miatt ezek a tartozékok megrozsdásodhatnak vagy teljesen tönkremehetnek.
 

Hogyan készítsünk egy medencét télire - a tartály tisztítása

A téli időszak előtt meg kell tisztítani a medence falait, amelyek gyakran egyenletes szinten kellemetlen zöldes bevonatot mutatnak. Ez olyan alga, amely hosszú ideje szaporodik a vízben, és megtelepszik az oldalfalakon. Keretes, bővített vagy földbe épített medence tisztításához - használjon speciális medencetisztító kefét egy speciális medencefelület-ápoló termékkel. Az is rendkívül fontos, hogy a medencét megtisztítsuk a benne úszó magoktól, levelektől és fűszálaktól. A medencetisztító tartozékok segíthetnek ebben. A törmelék felfogásához nyúlhat a praktikus és népszerű hálóhoz, vagy használhat speciális törmelékeltávolító berendezéseket. Annak érdekében, hogy a hideg ne befolyásolja a tartályban lévő folyadék minőségét, győződjön meg arról, hogy a falak tisztítása és a szennyeződések felfogása után a víz megfelelő Ph értéken van tartva. A víz PH-értékének 7 és 7,5 között kell lennie. A megfelelő ph megakadályozza az algák és mikroorganizmusok szaporodását. Fontos továbbá, hogy évente legalább egyszer elvégezzük a teljes fertőtlenítést és a visszaáramlásos szűrést, hogy tavasszal ne telepedjenek meg a vízben a zöldes mikroorganizmusok. A tavasz beköszöntével feltöltheti medencéjét speciális kapszulákkal, amelyek megvédik a vizet az algák vagy bármilyen szennyeződés elszaporodásától. Ezzel a módszerrel ráadásul megvédi medencéjét, és biztos lehet benne, hogy a víz a téli időszak után is használható lesz. A tavasz beköszöntével a kerti pihenés sokkal élvezetesebb lehet, ha előzetesen gondoskodik a víz megfelelő minőségéről és tisztaságáról, és a tartály az első meleg napoktól kezdve használatra kész.

 

 

Hogyan védjük meg a kerti medencét a jégtől?

A jéggé váló víz térfogata megnő, ezért ha aggódik amiatt, hogy a kerti medence kibírja-e ezt a nyomást, használjon néhány praktikus szabadalmat a megelőzéshez. Az egyik ilyen a téli medencebóják vásárlása, amelyek megvédik a falakat a túlzott tágulástól. Egy másik módszer az, hogy műanyag tárgyakat kötéllel összekötjük, és télen a medencében hagyjuk. A tárgyak lehetnek polisztirolból is. A kötelet átlósan kell a medence két sarkához kötni. Ha így hagyja a medencét télire, megakadályozhatja, hogy a medence falai táguljanak.

 

Medencefelület védelme

A medencetető rendkívül funkcionális, és segít Önnek, ha egész évben medencéje van. Egy speciális medencebélés vagy fedlap megvédi a víztömeget az őszi levelektől, portól és egyéb, a kertben található szennyeződésektől. A fedelek az őszi eső és a téli hóesés ellen is védelmet nyújtanak - ez biztosítja, hogy a tartályban a vízszint nem emelkedik, mivel a tartály szorosan le van fedve. A piacon kaphatók speciális, testre szabott ponyvák, napelemes medencefedelek vagy beépített medencékhez való állandó tetők. Az áruk a választott anyagtól és a borítás típusától függően változik. Ha úgy dönt, hogy medencetető vásárlása mellett dönt, győződjön meg arról, hogy a ponyva legalább 60-70 kg/m2 nyomást bír el. Ez lehetővé teszi, hogy ellenálljon a hó és az őszi eső nyomásának, amely a legintenzívebb időszakokban akár 50 kg-ot is nyomhat.

 

 

Összefoglaló

A medence felületének védelme, a tartály tisztítása és a folyadék megfelelő ph-ban tartása lehetővé teszi, hogy a medencét tisztán tartsa és megfelelően biztosítsa a téli időszakra. A legfontosabb dolog, amit nem szabad elfelejteni, ha a medencevizet egész évben a tartályban hagyjuk, hogy megakadályozzuk az algák és baktériumok elszaporodását. Speciális burkolat és megfelelő vegyszerek használatával, valamint a fertőtlenítő kezelések szisztematikus elvégzésével biztosan eléri a kívánt hatást.


INSPIRÁLÓDJ!

Kerti medencék Kerti trambulinok Kerti bútorok
vissza