Hogyan tisztítsuk meg a medencét az üledéktől - Gyakorlati tippek és trükkök

08.05.2022

A kerti medence tisztítása rendkívül fontos - a tiszta medence biztonságot és higiéniát jelent úszás és játék közben. Fontos a víz tisztán tartása, valamint a medence aljának tisztítása. A medencefalak tisztításáról sem szabad megfeledkezni.

Kemény vízzel, rózsaszín vízkővel vagy túlzott kalciummal van problémája? Megvan a megoldás!

A speciális rendszerek és berendezések segítségével más problémákkal is megbirkózhat.

Hogyan távolíthatom el a vízben lévő szennyeződéseket? Melyik berendezésbe érdemes beruházni, és hol vannak a jobb kézi kiegészítők? Nézze meg velünk, hogyan juthat gyorsan és hatékonyan tiszta vízhez, és hogyan igazíthatja a megoldásokat az Ön pénzügyi lehetőségeihez.

 

Hogyan tisztítsuk meg a medencét az üledéktől

 


Ebben a cikkben:

1. Miért olyan fontos a medencetisztítás?

2. Mi a legjobb módja a medence aljának tisztításának?

3. Hogyan tisztítsuk meg a kerti medence alját és falait?

4. Használhat-e tisztítóberendezést a medence alján?

5. Fontos a kézi tisztítás?

6. Fontos a medence külsejének tisztítása is?



 

Miért olyan fontos a medencetisztítás?

A tiszta kerti medence biztonságot és higiéniát jelent a medence használata során. A kerti medence tisztítását ezért nem szabad elhanyagolni - a medence vizének tisztának és veszélyes mikroorganizmusoktól mentesnek kell lennie. Vigyázni kell a vízre, valamint a medence falára és aljára. Gondoskodjon medencéjéről a megfelelő vegyszerekkel és medenceszivattyúkkal. A kis gyermekmedencékre éppúgy érdemes vigyázni, mint a nagyméretű, bővülő medencékre vagy keretmedencékre. A vegyszerek és szivattyúk mellett használjon kézi tisztítást is. Ne feledje továbbá, hogy hetente cserélje ki a medence térfogatának körülbelül 5%-át, és rendszeresen adjon friss vizet a medencéhez.

A medence vegyszerek elsősorban klórból, algagyilkosokból és a víz pH-értékének fenntartására szolgáló termékekből állnak. A megfelelő mennyiségű klór hozzáadása csökkenti a mikroorganizmusok, gombák, vírusok és baktériumok szaporodásának problémáját. A medence vízének tisztaságát is javítja, és biztosítja a biztonságot. Használhat klórgenerátorokat, aktív oxigén- és ózongenerátorokat is a medencevíz kezelésére. A víz algák okozta zavarossága algásodás elleni készítménnyel távolítható el.

A víz pH-értékének rendszeres ellenőrzése és a megfelelő eszközök használata a megfelelő pH-érték meghatározásához kellemes, a bőr számára megfelelő pH-értékű fürdővizet biztosít. Használhat folyadékokat, géleket vagy tablettákat, a legegyszerűbb módja a vegyszerek kijuttatásának az, ha speciális adagolókat szerel a vízfelületre. A szűrés alkalmazása segít eltávolítani a nagy törmeléket és üledéket - haj, bőr, levélhulladék és por.

A szivattyú beszívja a vizet, megszűri, kristálytisztává teszi, és visszavezeti a tartályba. A szivattyú jól megszűri a nagy törmeléket és a nagyobb szerves anyagokat. A medenceszűrést a tartály méretének megfelelően kell kiválasztani - minél nagyobb a tartály, annál nagyobb a szivattyú kapacitása.

A Merkury Market üzletünkben patronos szivattyúkat (papírszűrővel) vagy homokszivattyúkat vásárolhat. A szivattyúnak képesnek kell lennie arra, hogy 24 óra alatt legalább négyszer megszűrje a medence teljes vizét. Tartsa jó állapotban a szivattyúkat, cserélje rendszeresen az elhasznált szűrőket, és ellenőrizze a vízvezetékrendszer tisztaságát. A szűrőszivattyút érdemes éjszaka bekapcsolni, hogy a nappali működése ne zavarja az úszást és a játékot. A mikroorganizmusok problémájának kiküszöbölésére egyre gyakrabban használják a csírátlanító UV-lámpákat is. Ezeknek köszönhetően a víz állapota jelentősen javul, a baktériumok, gombák és vírusok nem fejlődnek ki benne.

 

Hogyan tisztítsuk meg a medencét az üledéktől

 

Mi a legjobb módja a medence aljának tisztításának?

A medence kémiája és a szűrés lehetővé teszi, hogy tiszta vizet kapjunk, de ez gyakran nem elég ahhoz, hogy az egész medencét tökéletesen tisztán tartsuk. A medence falai és alja egyértelműen kritikus területek a medencében. Itt rakódik le a szennyeződés, a homok, a pollen és a por, és itt nőnek leggyakrabban az algák. Ezeken a területeken általában további tisztításra van szükség. A kerti medencék tisztításához megfelelő berendezéseket és kézi tartozékokat használnak.

Tudja meg, mely lehetőségek a legmegfelelőbbek az Ön számára.

 

Hogyan tisztítsuk meg a kerti medence alját és falait?

Ha jól szeretné tisztítani kerti medencéjét, készítse elő a megfelelő felszerelést és tartozékokat a medencéhez. A medence alját a legkönnyebb porszívóval tisztítani. A piacon vannak automata medenceporszívók és kézi porszívók is. A tartályba egy automata porszívó kerül, amely képes a medence alját magától megtisztítani. Az ilyen porszívók esetében a medence alját jól ki kell egyenlíteni, és lehetőleg a medencét előzetesen medencealátétre kell teríteni.

A kézi porszívók többletmunkát igényelnek, de a fenéken kívül a medence falán lévő szennyeződéseket is megtisztítják.

A medencetisztító tartozékok szintén hasznosak lesznek. A Mercury Market áruházunkban kínált kiegészítők között kézi kefék, hálók és teleszkópos rudak találhatók. Ezek sokkal könnyebbé és gyorsabbá teszik a kézi medencetisztítást.

 

Használhat-e tisztítóberendezést a medence alján?

Hát persze!

Az automata medence padlóporszívó nagyon népszerű. Érdemes szisztematikusan használni őket, hogy az összes szennyeződést eltávolítsuk az aljáról. Az automata porszívók kiválóan alkalmasak arra, hogy megtisztítsák a feneket az üledéktől.

Annak érdekében, hogy a medence vize ne zavarosodjon be, koncentrált tisztítószereket kell használni. Megkötik az apró szennyeződésrészecskéket, és azok leesnek az aljára. Az ilyen durva, csúszós vagy zsíros üledéket könnyebb eltávolítani egy közönséges medenceszűrővel, vagy érdemes automata medenceporszívót használni.

 

Hogyan tisztítsuk meg a medencét az üledéktől

 

Fontos a kézi tisztítás?

Még a legjobb automata berendezések sem helyettesíthetik az emberi kéz munkáját. Ezért a nem kívánt, automata porszívóval nehezen eltávolítható szennyeződéseket kézi porszívóval vagy kefével és hálóval kell eltávolítani. A lebegő törmelék eltávolítható medencehálóval.

A medence méretétől függően a vízfelület nagyon nagy lehet, ezért érdemes teleszkópos rúdra szerelt hálókba beruházni, amelyekkel nagyon messzire el lehet érni. Érdemes beruházni szkimmerekbe, amelyek felfogják a medence felszínéről a szilárd törmeléket. A kézi kefék és a kézi porszívók lehetővé teszik a medence falainak és aljának tisztítását. Megszabadulnak a magnéziumlerakódásoktól is, és biztosítják, hogy a medence vize tiszta legyen. A kerti medence rendszeres tisztítása szintén csökkenti az algásodás hatását.

 

Fontos a medence külsejének tisztítása is?

Hát persze!

A medence aljának tisztítása fontos, de ugyanilyen fontos a külső falak jó állapotban tartása is. Ügyeljen a szennyeződések eltávolítására. A medence külsejét normál ruhával tisztíthatja. A bővülő medencét tartó gallért és a keretet alkotó keretet nedves ruhával is megtisztíthatja. Függetlenül a medence felépítésétől, érdemes gondoskodni a külső állapotáról is. Ugyanezt kell tenni a kerti pezsgőfürdővel is.

 


 

Merítsen ihletet!!!

 

Földbe épített kerti medencék


Mire helyezzük a medencét - javasoljuk a legjobb megoldásokat


Téglalap alakú keretes medence

vissza