Hogyan rendezzük be a feng shui nappalit?
Ha a feng shui elvei szerint rendezzük be nappalinkat, az harmóniát, egyensúlyt és pozitív energiát hozhat életünkbe. A feng shui egy ősi kínai filozófia, valamint a dekoráció és az életmód művészete, amely a jólétet és az energiaegyensúlyt elősegítő tér kialakítására összpontosít.
A feng shui elveinek alkalmazása a nappaliban ideális választásnak bizonyulhat azok számára, akik stresszesnek, fáradtnak vagy levertnek érzik magukat. A nappali feng shui elrendezése a válasz a rossz közérzettel kapcsolatos problémáinkra. A feng shui nappali elrendezése akkor is érdemes, ha nem vagyunk meggyőződve erről a filozófiáról - az ilyen elrendezések elbűvölőek és pihentetőek, kellemes nappalit varázsolnak, ahol kellemesen lehet pihenni.
Hogyan rendezzük a feng shui nappalit? Először is, koncentráljunk a rendre, a minimalizmusra és a megfelelő feng shui színekre és kiegészítőkre. Jó, ha ismerjük a legfontosabb feng shui alapelveket is - ezekről is szó lesz cikkünkben.
Ebben a cikkben:
1. Feng shui nappali elrendezése, azaz a rend és a tér
2. A feng shui színek jelentése és a nappali elrendezésének alapelvei
3. Yin és Yang és a feng shui szerinti nappali berendezésének szabályai
4. Világítás a nappaliban összhangban a feng shui elvei szerint
5. A harmónia alapelvei a belső feng shui-ban
6. Mi lenne, ha a feng shui szerint rendezné be otthonát?
Feng shui nappali elrendezése, azaz a rend és a tér
A feng shui a tér és a rend fontosságát hangsúlyozza. A feng shui alapelvei szerint a nappalinak tágas helyiségnek kell lennie, funkcionális minimalizmussal, és minden tárgynak megvan a helye és rendeltetése. Ennek eredményeképpen a feng shui belsőépítészet elősegíti a békét és a pihenést. Ezeket a feng shui tippeket követve könnyű szép, modern nappalit berendezni.
Győződjön meg róla, hogy a nappali tágas, és a bútorok úgy vannak elhelyezve, hogy a csi energia szabadon áramolhasson, valamint az egyes elemek szabadon átjárhatóak és hozzáférhetőek legyenek. A nappalit nem szabad túlterhelni dolgokkal, ezért ha a nappali kicsi, ne tegyünk bele masszív bútorokat. Kerüljük a zsúfolt és szűkös tereket, amelyek megzavarhatják a harmóniát.
A feng shui elrendezésének alapelvei a bútorok megfelelő elrendezésén alapulnak, de a fent említett qi energia áramlásán is. A jó energiaáramlás a feng shui legfontosabb alapelve, és erre épül az egész irányzat filozófiája. A feng shui szerint mindenben qi energia van, és a qi energia jó áramlása biztosítja a békét és a jólétet. Ezért ne zárjuk el bútorokkal a nappaliban a bejáratokat és az ablakokat, és ne vegyük szorosan körül a dohányzóasztalt székekkel és kanapékkal. Az energia áramlásának zavartalannak kell lennie, és a feng shui szerint a bútorokat elég távol kell egymástól elhelyezni.
Fontos, hogy a bútorokat egymáshoz képest rendezzük el. Az elrendezés egyensúlya akkor marad meg, ha minden egyes bútordarabhoz szabadon hozzáférhetünk, és nem kell közéjük szorulnunk. Ezáltal egy kis belső tér elrendezése nagyon funkcionálissá válik.
A feng shui színek jelentése és a nappali elrendezésének alapelvei
A feng shui-ban a színválasztás döntő fontosságú. A megfelelő színek ellazítanak, nyugtatnak és pihentetnek, vagy éppen fordítva - serkentenek és élénkítenek. Mi számít igazán a nappaliban? Ha általában nehéz napokat élünk át a munkahelyünkön, akkor a nyugtató lesz a legjobb választás, ha viszont unalmas a munkánk, akkor a vibráló feng shui színeket használhatjuk.
Legtöbbször azonban a nyugalmat elősegítő, visszafogott színeket használjuk, mint például a bézs, a barna vagy a kék. Kerüljük az intenzív, agresszív színeket, különösen a vöröset a nappaliban, mivel ezek túlzott energiát hozhatnak be. Ha szeretnénk feldobni a nappalinkat, használjunk zöldet, amely egy élénkítő szín, amely ugyanakkor nagyon visszafogott.
A falszínek, a modern fotelek kárpitozásának vagy akár a kiegészítők kiválasztásakor kerüljük az élénk árnyalatokat és a nagyon merész színeket, amelyek káoszt hozhatnak az elrendezésbe.
Yin és Yang és a feng shui szerinti nappali berendezésének szabályai
A feng shui a jin (nyugodt, földszerű) és a jang (dinamikus, aktív) energiák egyensúlyának fenntartását ajánlja. Használjon fenntartható dekorációs elemeket, például puha párnákat és éles bútorvonalakat, hogy harmóniát teremtsen a nappaliban. A Feng shui nappali elrendezése okosan összeillesztett kontrasztok, amelyek csodásan mutatnak a térben.
A feng shui szerint, ha a falak sötétebbek, a bútorok legyenek világosabbak, és fordítva. A Feng shui dekorációknak takarékosnak és visszafogottnak kell lenniük, de láthatónak kell lenniük a nappaliban.
Világítás a nappaliban összhangban a feng shui elvei szerint
A megfelelő megvilágítás a feng shui egyik kulcseleme. Válasszon természetes, lágy fényt, és kerülje a túlvilágítást és a túl erős lámpákat. Gondoskodjon arról is, hogy a szoba jól megvilágított legyen, ami javítja a nappali energiáját.
Ebben az esetben fontos lesz a nappali elhelyezése a kardinális pontokhoz képest. A déli fekvésű nappalikat a természetes fény kellőképpen megvilágítja, míg az északi fekvésűek sötétebbek - ebben az esetben megfelelő mennyiségű mesterséges fényről kell gondoskodnia. Az otthoni jó energia a világításnak is köszönhető, a természetes megvilágítás természetesen jobb számunkra.
A harmónia alapelvei a belső feng shui-ban
A feng shui elvei szerinti megfelelő elrendezés legalább annyira fontos, mint az, hogy milyen elemeket helyezünk el. A kanapét és a foteleket elhelyezheti a dohányzóasztal mellett, de ügyeljen arra, hogy elegendő helyet hagyjon az átmenethez. Nincs ez másként a dekorációs elemekkel sem - a térre és a minimalizmusra itt is ügyelni kell.
Milyen kiegészítők lesznek a legjobbak? Mindenképpen tegyünk cserepes növényeket és más természetes elemeket a nappaliba, hogy frissességet és pozitív energiát vigyünk a térbe. A növények tisztítják a levegőt és kellemes környezetet teremtenek, ami összhangban van a feng shui filozófiájával. Emellett a feng shui öt elemét is képviselik, azaz a fát, a fémet, a tüzet, a vizet és a földet. Tökéletes kiegészítője a nappalinak.
Érdekes módon a feng shui tükröknek nagy jelentősége van az ilyen elrendezésekben. A jól elhelyezett tükrök gyönyörű látványt tükröznek, és növelik a csí-energia áramlását. A feng shui iskolája szerint a tükröket nem szabad az ajtóval szemben elhelyezni, mert akkor az energia elhagyja a szobát.
A kiegészítők kiválasztása ugyanolyan fontos, mint a falak színe vagy az öt elem. Ha olyan nappalit szeretne kialakítani, amely a feng shui filozófiát hangsúlyozza, válasszon feng shui szimbólumokat kiegészítőként.
A kiegészítők fontosak, de az is fontos, hogy elrejtsük vagy eltávolítsuk azokat az elemeket, amelyek nem illeszkednek az öt elemhez, a chi energiához vagy az általános feng shui elvekhez. Minimalizáljuk az elektronika jelenlétét a nappaliban. Korlátozzuk a televíziók, számítógépek és egyéb, túlzott aktivitást generáló eszközök számát. Ez segíteni fog egy békés, pihenni vágyó hely kialakításában.
Mi lenne, ha a feng shui szerint rendezné be otthonát?
Nemcsak a nappaliban, hanem más helyiségekben is díszítheti a belső teret a feng shui segítségével. A természet harmóniája, a nyugalom és a béke olyan elemek, amelyeket a feng shuinak köszönhetően a konyhába, a fürdőszobába vagy akár a kertbe is bevihet. Ne felejtsük el, hogy a helyiségek elrendezése, a minimalizmus és a tér fontos. A világos szobaszínek, a tükrök, a harmónia és a káosz elkerülése a legfontosabb feng shui alapelvek.