Hogyan lehet vinillapokat rakni régi csempékre? Tippek és tanácsok
Ha régi padlólapjai vannak a padlón, és arról álmodik, hogy fa padlóra cseréli őket, de nincs ideje és szükséges pénzeszköze, akkor az ideális megoldást kínáljuk Önnek. Ahelyett, hogy egy meglévő padlót összetörne, faszerű vinil paneleket helyezhet el rajta, és ezzel teljesen új belső elrendezést hozhat létre. És ami a legfontosabb: szakember nélkül is megteheti - természetesen feltéve, hogy a felújítás megkezdése előtt megfelelően felkészül.
A régi csempepadló vinillemezekkel történő bevonásának előnyei
A Vinyl paneleket LVT rövidítéssel, azaz luxus vinyl csempékkel jelölik. A nevük maga is kiváló minőségű terméket mutat, amelyet esztétikus megjelenés és a használat funkcionalitása jellemez. A vinilpadlók a kerámia burkolólapokkal ellentétben hangulatosabbá és melegebbé varázsolják a belső teret. Csalóka módon hasonlíthatnak a fadeszkákra, amelyeknek köszönhetően a választott belső tér könnyen berendezhető, például divatos skandináv stílusban. Ha a boltban lévő különféle emeletek száma miatt nem választhat egy adott modellt, akkor a padlólemezek, amelyekkel hazaviheti, segíthetnek. Minden vinillap vékony, így ha csempére fektetik, a felújított helyiség padlója csak kissé emelkedik meg. Ennek eredményeként nem kell megvágnia az ajtókat vagy az ajtókereteket, ami lehetővé teszi a felújítási munkák gyorsabb befejezését. A több rétegből álló LVT vinil padlólapok, bár vékonyak, nagyon rugalmasak. Rendkívüli mechanikai szilárdsággal és sérülésekkel szembeni ellenálló képességgel rendelkeznek, nehéz bútorok hatására nem deformálódnak, jól ellenállnak a víznek és a nedvességnek, ezért sokkal jobbak, mint a konyhák és fürdőszobák laminált padlói. A felszerelés egyszerűsége és gyorsasága nagyszerű egyszerűséget jelent a kerámia burkolólapok vinilpadlóval történő burkolásakor. Nincs szüksége szakember segítségére - olvassa el az interneten elérhető tippeket. Nem kell eltávolítania a csempéket vagy a törmeléket, hogy elkerülje a rendetlenséget és annak szükségességét, hogy régi padlóhoz béreljen építési konténert. Az alábbiakban részletes tippeket talál a vinillemezek kerámialapokra történő fektetéséhez. Megtudhatja, mit kell lépésről lépésre tenni, és milyen hibákat kell elkerülni az ilyen típusú padló telepítésekor.
Szereljen vinil paneleket kerámia burkolatokra - tegye meg saját maga!
Készítse elő az aljzatot a bakelitlemezekhez
Az aljzat megfelelő előkészítése jelentősen befolyásolja a vinilpadló végső megjelenését és használatának kényelmét. 2-3 mm-nél nagyobb csempeegyenetlenségek esetén önterülő esztrichet kell használni. Szárítás után általában egy öntapadó alapot helyeznek a panelek alá, ami növeli az úgynevezett "úszó padló" tapadását és megakadályozza annak csúszását. Ez a megoldás javítja a panelek akusztikai és hőszigetelését is, ugyanakkor növeli azok élettartamát. Az aljzatot erősen a falhoz nyomják, majd késsel felvágják. Ha ragasztott LVT paneleket használ, ne felejtse el alaposan megtisztítani a padlót - távolítsa el a port és a szennyeződéseket, amelyek gyengíthetik a ragasztó hatását.
Tervezzen vinilpadló beépítését
Először fontolja meg, hogy merőlegesen vagy párhuzamosan szeretné-e lefektetni a padlót a bejárattal. A beépítés módjától és a napfény beesési szögétől függően optikailag meghosszabbíthatja vagy lerövidítheti a helyiséget. Ezután "szárazon" fektesse le a padlólapokat, és rajzoljon rájuk vágott vonalakat. Ne felejtse el figyelembe venni a tágulási hézagokat - hagyjon 5 mm-es réseket a falak között, és helyezzen be távtartókat vagy tágulási szalagokat. Ügyeljen arra, hogy a vágás után az utolsó panelsor legalább 5 centiméter legyen. Ha nem, akkor jobb végeredményt kap az első és az utolsó sor levágásával.
Kezdje el vinilpanelek fektetését
Ha öntapadó aljzatot használ, távolítsa el róla a védőfóliát, és ragasztott panelek esetén készen kell tartania a megfelelő ragasztót. Kezdje a bakelitlemezeket a régi padlóra balról, és folytassa a kiválasztott fal mentén. A legfontosabb az első sor pontos elrendezése. A következő sorok a kiválasztott panelek típusától függően, legalább 30 cm eltolással vannak hozzáerősítve. Különösen népszerű a hosszú oldalak úgynevezett kattanással történő rögzítésének rendszere, amelyben a nyelvet ragasztó nélkül helyezik be a horonyba, hanem csak gumicsapdával, amely a rögzített sorig a reteszig ütközik. Miután bekapcsol és jellegzetes hangot hall. Miután pedig a teljes padlófelületet panelek borítják, távolítsa el a távtartókat, és nyúljon a lécekhez és a befejező kiegészítőkhöz.
Gyakori hibák, amikor a vinilpadlót csempére rakják
A vinil panelek felszerelése nem nehéz feladat, de megfelelő anyag-előkészítést igényel. Ahhoz, hogy a bakelitlemezeket a régi kerámia burkolólapokra helyesen lehessen elhelyezni, először figyelmesen olvassa el a csomaghoz kapott utasításokat. Így elkerüljük a tudatlanságból és a kapkodásból fakadó sok hibát. A leggyakoribbak.
- az úgynevezett akklimatizációs szakasz kihagyása.
A laminált és a vinil paneleket csomagolatlanul kell hagyni egy felújított helyiségben, legalább 48 órán át (nyári szezonban) 5 napig (téli szezonban). Ennek eredményeként fokozatosan igazítják hőmérsékletüket és páratartalmukat az új belső térhez.
- megfelelő dilatáció hiánya.
Fektetés után a vinilpadló folyamatosan "működik" és megváltoztatja a hangerejét. Ha nem hagy elegendő helyet a falak közelében és a szobák között, akkor az deformálódni kezd, és elveszíti esztétikai megjelenését. Az ajánlott távolság szélességét mindig az utasítások tartalmazzák.
- rossz típusú aljzat kiválasztása.
A panelpadló használatának kényelme nemcsak minőségükön, hanem az esztrich helyes kialakításán és az így létrehozott felület szigetelésén is múlik. Padlófűtés esetén győződjön meg arról, hogy a kiválasztott panelek kellően alacsony hőállósággal rendelkeznek, és válasszon ki nekik megfelelő alátétet.
- nincs fektetési terv.
Ha kihagyja ezt a fázist, a végeredmény negatívan lephet meg. Mielőtt egy kattintással felragasztaná vagy rögzítené, gondolja át, milyen irányba szeretné elhelyezni a bakelitlemezeket. Arányos belső alak esetén a panelek általában merőlegesen futnak a fő fényforrásra, így a köztük lévő kötések szinte láthatatlanok. Ha a vinil fát utánoz, ez az elrendezés tovább javítja annak textúráját, hangsúlyozva a szemcséket és más "természetes" hiányosságokat.