Hogyan lehet egy keretmedencét befedni - Érdekes megoldásokat kínálunk
A keretes medencék az egyik leggyakrabban választott megoldás - nagyok, stabilak és tartósak, az egész család számára szórakozást és kikapcsolódást nyújtanak! Sokan elismerik azonban, hogy a nagyméretű, gyakran látható keretekkel ellátott szerkezetek, a mellette álló szivattyú és más hasonló elemek némileg zavarják a kert esztétikáját. Kiváló módja ennek a hatásnak a kiküszöbölésére a medence befedése.
Hogyan lehet ezt hatékonyan és vonzóan tenni?
Ebben a cikkben:
1. Keretmedence - nagyszerű módja a kikapcsolódásnak a kertben
2. Miért érdemes befedni egy keretmedencét
3. Hol helyezzünk el egy keretmedencét
4. Hogyan kell befedni egy keretmedencét?
6. Szabadon álló föld feletti medence
Keretmedence - nagyszerű módja a kikapcsolódásnak a kertben
Egy kerti medence vásárlása manapság sokkal olcsóbb befektetés, mint néhány évvel ezelőtt. A modern keretes medencék egymáshoz kapcsolódó csövek rendszerén alapulnak - erősek és ellenállnak a nagy terhelésnek. A keret állvány adja a szerkezet alakját, és a falak több réteg tartós vinil - stabilitás. A kertünkben nem kell engedélyt kérni medence építéséhez - feltéve, hogy a medence területe nem haladja meg az 50 m2-t. Alapvetően ez egy szabadon álló szerkezetű medence, amely bármikor összecsukható és elrejthető a garázsban vagy a fészerben.
A kis telkek tulajdonosai és azok, akik csak akkor használják a medencét, amikor például az unokáikat látogatják, más megoldásokat választhatnak. Mindenekelőtt sokkal kisebbek, mint a keret - felfújható medencék - gyermekek számára alkalmasak.
Másrészt a bővíthető medence ugyanolyan könnyen telepíthető, de a felnőttek is szabadon használhatják. Valamivel kisebbek, mint a keretesek, és alacsonyabb ár jellemzi őket.
Miért érdemes befedni egy keretmedencét
A keretmedence befedése számos előnnyel jár. Az egyik az elején említett esztétika. Az Ön preferenciáitól függően olyan vizuálisan vonzó térelemet hozhatunk létre, amely tökéletesen illeszkedik a kert kialakításához. Ezenkívül a medencefedés megkönnyíti a medence használatát - a felnőttek és a gyermekek számára egyaránt.
Hol helyezzünk el egy keretmedencét
Mielőtt lefektetjük a medencét és elkezdjük a burkolást, határozzuk meg a legjobb helyet egy ilyen szerkezet számára. Jó napfényes területnek kell lennie. Ideális esetben a közelben nem lehetnek hosszú, kiálló ágú fák vagy bokrok - a lehulló levelek és egyéb törmelék gyorsan elszínezi a vizet, erős szél esetén pedig egy vastag ág megrongálhatja a medencét.
A medencéhez szűrőszivattyút kell csatlakoztatni. Ehhez áramforrásra van szükség, de ne feledje, hogy a szerkezetet ne helyezze túl közel az elektromos hálózathoz. A háztartás tagjai számára is helyet kell biztosítani, hogy szabadon használhassák a medencét. Hagyjon legalább 50 cm helyet a keret körül. Ez megkönnyíti a keretmedence bekerítését is.
Hogyan kell befedni egy keretmedencét?
Mielőtt elkezdene azon gondolkodni, hogyan tervezze meg a keretmedence befedését, gondoljon a praktikumra. Két megoldás közül választhat: a medence mélyen a földbe süllyesztése vagy szabadon álló, föld feletti medenceként történő elhelyezése. Az első lehetőség különösen akkor hasznos, ha a medencét gyerekek használják. A beépített keretnek köszönhetően a medence alacsonyabb és stabilabb lesz. Ez egy hagyományos földbe épített medence hatását kelti. A második lehetőség remekül néz ki. Ez lehet például egy keretes medence, amelyet fakorlát vesz körül. A könnyebb használat érdekében szükség lehet lépcsők építése.
Föld alatti medence
Kezdje egy gödör előkészítésével a földben - ennek fél méterrel szélesebbnek és hosszabbnak kell lennie, mint maga a medence. Érdekes megoldás a medence magasságának a talajszinthez való igazítása. Ne feledje, ne tegye a medencéket homokra. A rossz aljzat jelentősen csökkentheti az akvárium élettartamát. A medence még egy jól megszilárdult alapzaton is belecsúszhat a talajba. Ezért fontos, hogy a kiválasztott helyen a talaj kellően kemény legyen.
A kerti medencének elegendő helyet kell biztosítani. A tartályba egy szűrőszivattyút kell elhelyezni tartozékokkal együtt. A következő lépés a lyuk megszilárdítása. A legjobb, ha zsaluzott rétegelt lemezt vagy megfelelően impregnált fagerendákat használ. A keretmedencét kemény felületre kell helyezni - erre a célra például beton alapblokkok szolgálnak. Ebben a szakaszban érdemes további hőszigetelésen gondolkodni - az egymás mellé sorakoztatott XPS-lapok biztosítják ezt. Végül a kerti medencét betonnal öntik vagy betontömbökből készítik.
A földbe épített keretes medencére sokkal könnyebb felszerelni a medencetartozékokat - létrákat, trambulinokat stb.
A földbe épített kerti medencének is megvannak a maga hátrányai. A legnagyobb az, hogy a tartályt nem lehet összecsukni és télire elrejteni. Kedvezőtlen időjárási körülmények között gyorsabban károsodhat. A lehető leghosszabb élettartam biztosítása érdekében érdemes acélszerkezetű medencéket választani.
Szabadon álló föld feletti medence
Ha el akarja kerülni egy újabb gödör ásását, ugyanakkor azt szeretné, hogy a kerti pihenés kéz a kézben járjon a szerkezet vonzó megjelenésével, hagyja szabadon állni. A legegyszerűbb megoldás a medence fent említett elrendezése és egy fakorlát elhelyezése körülötte. Egy ilyen módon körülzárt medence remekül mutat - sikeresen lehet például a terasz meghosszabbítása.
A medenceépítés alapjának előkészítésével kezdjük.
Az alapterületnek mindkét oldalon legalább 50 cm-rel nagyobbnak kell lennie, mint a tartály. Minden 1,5 méterenként kerettartókat helyezünk el. Ezután rögzítjük hozzá a fadeszkákat - a teraszdeszkák elvégzik a munkát. A legjobb, ha a teljes burkolatot lefedjük, egységes felületet létrehozva. Válassza ki a deszkák színét tetszése szerint - mind a természetes faszínek, mind a merész színek, mint például a sárga vagy a piros, érdekesen néznek ki. Kérjük, vegye figyelembe, hogy a kiválasztott festéknek vagy lakknak vízállónak kell lennie.
Nem szabad elfelejteni, hogy a gyermekmedencéket részben a földbe kell temetni. Ez további védelmet nyújt a falnak, ugyanakkor a víz eltávolítása után az ilyen medencét sikeresen el lehet rejteni télire. A bélelt keretes föld feletti medencéknek a falban ajtóval kell rendelkezniük, hogy a szűrőszivattyúhoz könnyen hozzáférhessenek. Ez többek között lehetővé teszi a patronok cseréjét, és így a víz tisztán tartását.
Még a medencekémiai anyagok használata során sem szabad megfeledkeznünk a megfelelő szűrésről. Érdemes a kerti pezsgőfürdőt a kerti medence mellé helyezni. Az üzletünkben kapható termékeket nagyon vonzó megjelenés jellemzi. Az ilyen tartály falai a fa, a tégla vagy akár a beton textúráját utánzó textúrával rendelkezhetnek. Az ilyen sokféleségnek köszönhetően könnyen hozzáigazíthatjuk megjelenését a kerthelyiséghez.
Merítsen ihletet!!!
Úszómedence tartozékok áttekintése - nézze meg, melyik úszómedence tartozék lesz a legjobb!
Hogyan tisztítsuk meg a medencét az üledéktől - Gyakorlati tippek és trükkök