Hogyan kell padlólapokat rakni: hosszúságban vagy szélességben?
A padlólapok lefektetésének módjára számos szabály vonatkozik. Figyelembe kell vennünk hozzá a teljes belső megjelenést, valamint a padló elkészítésének összetetségére és a szügséges időráfordítására fordított időt. Érdekes módon egyes esetekben nem lehet egyszerre betartani ezeket a szabályokat. Meg kell választanunk, hogy melyik elvet követjük, és azt is, hogy melyik hatás fontosabb számunkra. Például: ha azt akarjuk, hogy a szoba jobb arányú legyen, vagy több fényt akarunk? Számos tényezőt kell figyelembe venni a padlózat lefektetésének eldöntésekor. Hogyan lehet a padlólemezek irányát a fénybeesés irányához igazítani? Hogyan lehet biztosítani, hogy az összetételek ne legyenek láthatók, ne legyenek egyenlőtlenek? Lentiekben leírjuk az összes információt, amelyre szüksége van egy laminált, fa vagy vinil padló fektetéséhez.
Hogyan lehet padlót fektetni a szoba falaihoz viszonyítva? Meglátja, milyen könnyű is ez!
Hogyan válasszuk ki a padlólapok lefektetésének módját, ha nincs benne sok tapasztalatunk?
Ebben az esetben a két legjobb, legegyszerűbb és leghatékonyabb módszert kell alkalmazni: Vásároljon mintákat azokból a padlólemezekről, amelyeket szobánkba szeretnénk lefektetni (lehetőleg legalább két deszka drb). Helyezzük őket a fal mentén a talajra merőlegesen és a fallal párhuzamosan is. Ellenőrizzük, hogy melyik elhelyezésnél jön létre jobb vizuális hatás . Figyeljük a lefektetett mintákat a nap különböző időpontjaiban. Ennek köszönhetően tudni fogjuk a szoba ablakához viszonyítva a lefektetésnek és hogyan felel meg legjobban a mi elvárásainknak .
Ívelt falak és padlólécek
A legegyszerűbb módszer laminált padló beépítése az új épületekben. A régebbi épületek sokkal nagyobb kihívást jelentenek, mert a szomszédos falak gyakran nem derékszögűek. Ilyen helyzetben (ha nem lehetséges a falak szintezése) a legjobb megoldás a padló lefektetése és a fal mentén megfelelő tágulási rés hagyása. Az üzletekben található szegélylécek (beleértve kivételesen esztétikus , ami gyönyörűen körülveszi a fa- vagy laminált padlót, fából készült szegélylécek). Különböző méretben és formában kaphatók, és tökéletesen befedik a szoba hiányosságait. Azt is hozzá kell tenni, hogy a laminált, fa vagy vinil padlókat mindig merőlegesen kell elhelyezni maguknak a paneleknek az irányára.
Hogyan lehet padlót fektetni a szoba formájától függően?
Az első és legfontosabb tényező, amely az egyes táblák (laminált és fapadló)padló lefedésének irányáról dönt, az helyiség formája lesz, amelyben a padlót elhelyezik. Mondjuk , hogy egy négyzet alakú szobáról van szó , ez nem lesz nagyon fontos (itt más tényezőket is figyelembe vehetünk). Ha azonban van egy téglalap alakú, hosszúkás alakú helyiségünk, akkor optikailag jobb arányokat érünk el, ha a padlólapokat a hosszabb falakra merőlegesen rendezzük el.
Hogyan lehet padlót fektetni egy keskeny folyosón?
A padló keskeny folyosón történő lefektetése azonban negatív hatással lehet a teljes végső megjelenésre, és költségesebb lesz. A táblák merőleges fektetése során a hosszabb falakra így a belső tér szűknek látszik. Ezenkívül egy ilyen lefektetés sok fűrészelést, továbbá többletmunkát és sok hulladékot jelent, így a több hulladék megsemmisítését is igényli.
Hogyan lehet padlólapokat lefektetni az ablakhoz viszonyítva?
Az ablak helyzete az egyik fő tényező annak eldöntésében, hogy a padlólemezeket szélességében vagy hosszában kell-e lefektetni. A legjobb megoldás a táblák merőleges elhelyezése az ablakhoz viszonyítva. Ennek eredményeként a padlóval párhuzamos fénybeesési szög kevésbé teszi láthatóvá a közöttük lévő összetételeket. Ez miért számít? Ha a padlódeszkákat párhuzamosan helyezzük el az ablakkal, akkor fennáll annak a kockázata, hogy az egyes táblák kötéseiben felmerülő összes hiányosság és az egyenetlenség előtérbe kerül. Természetesen gyakran előfordul, hogy a szobán különböző falakon is vannak ablakok. Ebben az esetben a padlólemezek irányát az az ablak határozza meg, amelyen keresztül a legtöbb fény árad be a helységbe (a napnak leginkább kitett ablak).
A padló és a padló telepítése
Bár az a szabály, miszerint a padlólemezeket a legjobb, ha ugyanabba az irányba telepíti ahogyan a napsugarak a helységbe jutnak, amely lehetővé teszi a legjobb hatás elérését, meg kell jegyezni, hogy ez elsősorban az olcsóbb termékekre vonatkozik. A minőségi padlólapokból készült padló kényelmet nyújt az elemek elhelyezésének bármilyen irányának kiválasztásakor. Például, ha a belső tér nagy tükörrel rendelkezik, kivételes dekoratív keretben (vagy képben), akkor a padlólemezek merőlegesen helyezhetők el arra a falra, amelyre ráhelyezték a tükröt vagy a képet. A padlólemezek függőleges elrendezése fokozza az összhangot, és egyúttal hangsúlyozza az elrendezés kiválasztott elemét.
Hogyan helyezzük el a padlólapokat az ajtóhoz viszonyítva?
Van egy szabály, amikor padlót az ajtó mellett kell elhelyezni , ez olyan helyzetre vonatkozik, amikor egy ajtó két szobát köt össze ugyanazzal a padlóval. Ilyen esetben biztosítani kell, hogy a padlólemezek ugyanúgy legyenek elrendezve, akár hosszúságban, akár szélességben. Ennek köszönhetően harmóniát érünk el , és ugyanakkor mindkét szoba optikailag nagyobbnak tűnik majd. Itt foglalkozunk a kezdetben említett esettel, amikor ki kell választani, melyik elv lesz fontosabb számunkra. A koherens elrendezés használata két szomszédos belső térben itt sokkal fontosabb, mint az ablakokhoz vagy a szobák méretéhez és alakjához való viszonyítás.
Hogyan fektetjük a padlót a szoba méreteitől függően?
A padlólapok lefektetési irányát az egyes táblák hosszának és a szoba méreteinek aránya határozza meg. Például, ha a táblák hosszirányú telepítésekor mindig el kell dobnunk egy nagy darab padlólapot,akkor ideálisabb eset,ha szélességében lerakkott táblákat telepítünk, akkor három deszkát illesztenénk össze , ésszerűbb lenne a második lehetőséget választani, függetlenül a többi tényezőtől.
Milyen típusú padlót válasszon a belső térhez?
A padlólemezek elrendezésének tervezésénél arra is szükség van, hogy a választott termék valóban a legjobb padlótípus legyen az adott belső térben. A többrétegű fa padló és a tömör padlók, tökéletesen illeszkedik a klasszikus és természetes belső elrendezésű szobához. Általában 40-200 centiméter hosszúak és 13-20 centiméter szélesek. Akár magas páratartalmú helyiségekben is használhatók, például a konyhában vagy a fürdőszobában. Olyan fából készült táblákról beszélünk, mint a merbau, az iroko, a teak, a tölgy vagy az akác. A laminált padló vagy az LVT vinilpadló sokkal olcsóbb és ugyanakkor ellenáll a külső behatásoknak.