Hogyan kell a komódot öntapadós fóliával bevonni, ragasztani?
A tömör belső bútorok olyan termékek, amelyek hosszú ideig szolgálják tulajdonosaikat. Néha azonban a dobozos bútorok, azaz a komódok, szekrények vagy polcok kinézete elfárad, de a költségvetésünk és a bútorzat állapota értelmetlenné teszi az új bútorok beszerzését. De erre is van megoldás! Érdemes a komódot öntapadós fóliával bevonni, hogy új külsőt adjunk a régi bútordarabnak! Érdekes, hogy a lépésről lépésre történő bútorcsomagolás nem is olyan nehéz, és lehetővé teszi a bútorok nagy változatosságát és illeszkedését még a nagyon érdekes és szokatlan lakberendezési stílusokhoz is.
A komód fóliázása egy olyan folyamat, amely megváltoztathatja bútora megjelenését, és friss, új külsőt adhat neki. A bútorfóliázás számos mintázatban, színben és textúrában kapható, így Ön saját stílusbeli preferenciáihoz igazíthatja bútorát. A kielégítő hatás érdekében azonban érdemes jól felkészülni a feladat megkezdése előtt.
Ebben a cikkben:
1. lépés: A komód előkészítése - hogyan fedjük le a bútorokat?
2. lépés: A tapéta mérése és vágása - hogyan ragasszunk bútorokat öntapadós tapétával?
3. lépés: A ragasztó felhordása - hogyan kell ragasztani a bútorokat?
4. lépés: Ragasztás - hogyan kell ragasztani a bútorokat?
5. lépés: Ragasztás és élkezelés
6. lépés: Csiszolás és befejezés
1. lépés: A komód előkészítése - hogyan fedjük le a bútorokat?
Mielőtt elkezdené a komód lefedését, alaposan elő kell készítenie azt. Ez azt jelenti, hogy tisztának, száraznak és simának kell lennie. Minden régi furnért, festéket és lakkot gondosan el kell távolítani. Érdemes a bútor felületét is alaposan lecsiszolni, hogy a fólia jobban tapadjon.
Ha a komód piszkos, akkor le kell mosni. Használjon vizet és enyhe mosószert. A komód mosása után hagyja a bútort teljesen megszáradni.
A fóliával borított komódok lenyűgözően néznek ki, ha a munkát precízen végzik a megfelelően előkészített bútoron. Ha piszkos vagy nedves komódot borít be, az öntapadós fólia hamar elkezd leválni, és tönkreteszi az egész hatást.
A bútorfólia igazán egyedi mintákban és színekben kapható, így valóban megváltoztathatja bútorai megjelenését. Mikor különösen hasznos ez? Ha megunta a bútorát, a bútorfólia új, friss megjelenést kölcsönözhet neki. A bútorfólia akkor is jól jön, ha fel szeretné frissíteni a gyermek komódokat. A színes gyermekbútorok érdekes lehetőség, és a bútorfólia igazán fantasztikus mintákban és színekben kapható.
Ha bútorfóliáról van szó, nem is kell az egész komódot beborítania. Néha elég csak a szín és a minta megváltoztatása a komód egy részén, hogy a bútornak egyedi megjelenést adjon.
2. lépés: A tapéta mérése és vágása - hogyan ragasszunk bútorokat öntapadós tapétával?
A fólia vágása előtt gondosan mérje ki a komód felületét. A méréssel és az összes részlet, például a fogantyúk és a lábak figyelembevételével elkerülheti a fólia helytelen illesztésével kapcsolatos problémákat. Ezután a mérések alapján vágja ki a fóliadarabokat, igyekezzen precíz és pontos lenni.
Minél több időt fordít a mérésre és a vágásra, annál jobb lesz az eredmény. Adjon tehát annyi időt magának, amennyire szüksége van. Dolgozzon óvatosan, akkor a fólia a bútor fölé simán megy, és nem kell semmit sem javítania.
Ne feledje, hogy egy egyszerű komód ragasztása sokkal könnyebb lesz, mint a komódok összetett modelljeinek ragasztása. Ha ajtókkal vagy fiókokkal ellátott komódmodellje van, mindenképpen távolítsa el az ajtókat vagy fiókokat, és azokat is fedje be megfelelő fóliával.
3. lépés: A ragasztó felhordása - hogyan kell ragasztani a bútorokat?
Az asztalosragasztót egyenletesen kell felvinni a komód felületére, valamint a tapéta hátoldalára. Győződjön meg róla, hogy a ragasztó alkalmas az ilyen típusú felhordásra, és lehetővé teszi, hogy a tapétával elég sokáig lehessen bánni, mielőtt véglegesen felragasztják.
Az öntapadós fóliafurnér nem igényel további ragasztót. A legtöbb esetben elegendő eltávolítani a védőréteget a levágott darabról, és óvatosan felragasztani a komódra. Ezért ellenőrizze, hogy a megvásárolt fólia öntapadós bútortapéta-e, vagy ragasztóra lesz-e szüksége a bútor bevonásához.
A bútorok ragasztásának különböző módjai vannak, de az alábbiakban az alapokkal foglalkozunk.
4. lépés: Ragasztás - hogyan kell ragasztani a bútorokat?
Kezdje a komód egyik végétől, és óvatosan vigye fel a fóliát, igyekezve elkerülni a légbuborékokat. A fólia ragasztásakor puha szivaccsal vagy spatulával nyomja egyenletesen a fóliát a bútor felületére. Folytassa ezt a folyamatot, fokozatosan haladva lefelé a komód hosszában.
Ez a bútorok fóliázásának legegyszerűbb módja. A bútorokat ily módon öntapadós fóliával és és ragasztóval is ragaszthatja.
Ha öntapadós fóliát szeretne alkalmazni, ne feledje, hogy nem kell egyszerre eltávolítania a teljes védőréteget. Könnyebb a komódok ragasztása, ha ragasztás közben néhány centimétert eltávolít a védőrétegből, és fokozatosan, centiről centire nyomja le az öntapadós fóliát.
Ugyanígy járjon el a ragasztóval is - csak a komódnak arra a részére vigyen fel ragasztót, amelyen a következő percekben dolgozni fog. Ellenkező esetben a ragasztó megszárad, és egy újabb réteget kell majd felhordania, ami túlságosan láthatóvá teheti a ragasztót a komódon lévő bútorfurnér alatti csúnya egyenetlenségek formájában.
A legtöbben azt mondják, hogy könnyebb öntapadós fóliára ragasztani, de a ragasztóval történő ragasztás lehetővé teszi a korrekciókat a ragasztás során még olyan tárgyakon is, amelyeket percekkel ezelőtt ragasztottunk fel.
5. lépés: Ragasztás és élkezelés
Az esztétikus megjelenés érdekében a komód éleit megfelelően ki kell vágni és szalagozni kell. Egy éles késsel vágja le a furnért a széleken, majd egy spatulával vagy az ujjaival óvatosan ragassza a fóliát a bútor széleire. Törekedjen a sima és egyenletes eredmény elérésére.
Hogyan fedjük be a szokatlan bútorokat? A komódok egyesek számára nagy problémát jelenthetnek. Ez azonban nem olyan rendkívül nehéz, mint amilyennek első pillantásra tűnhet. Itt a bútorfelület megfelelő előkészítése kulcsfontosságú lesz. Ne feledje, hogy a fiókokat is vegye ki és külön ragassza le.
6. lépés: Csiszolás és befejezés
Ha a fóliázás befejeződött, érdemes a komód felületét még egyszer alaposan átcsiszolni, különösen azokat a területeket, ahol a fóliát bevágták. Ez segít az egységes megjelenés kialakításában, és eltávolítja az esetleges csomókat vagy dudorokat. Ezután választhat egy további felületkezelést, például falakkot, hogy megvédje a felületet a karcolásoktól és a kopástól.
Ne feledkezzen meg a fogantyúk, ajtók és komódok felszereléséről.
Összefoglaló
A tapétázás precíz folyamat, amely türelmet és gondosságot igényel. Érdemes a munka megkezdése előtt elolvasni a ragasztó és a tapéta gyártójának utasításait. A felület megfelelő előkészítése és a precizitás a tapéta vágásakor és ragasztásakor lehetővé teszi, hogy olyan hatást érjen el, amely átalakítja komódja megjelenését, és friss, új jelleget kölcsönöz neki.