Fém kerti hinta - hogyan lehet elkészíteni? Utasítások
A kerti hinta nemcsak a kikapcsolódásre és a szórakozásra szolgál, hanem számos fontos és pozitív funkcióval is rendelkezik az egészség szempontjából: erősíti az izmokat, pozitívan befolyásolja az egyensúlyérzet kialakulását, stimulálja az idegrendszert, megnyugtatja és pozitívan befolyásolja a koncentrációt. A hinta használata nem csak gyermekek számára készült, mivel felnőttek is hatékonyan használhatják.
A hinták sajátos típusa a kerti hinta, amelynek a kerti elrendezésben megfelelően beépített elemnek kell lennie. A megjelenésnek és a színnek meg kell egyeznie a kertünkben már meglévő többi elem dekorációjával. Például: pad, kerti bútor, pavilon vagy grillező.
Vásároljon vagy készítsen egy saját kerti hintát?
A legegyszerűbb megoldás a hinta megvásárlása. A gyártók számos modellt kínálnak, de csak a kézimunka nyújt igazi elégedettséget és örömet a jól elvégzett munka után. Erőfeszítéseinket különösen azok a gyerekek fogják értékelni, akik különösen lelkesek a hintákért. A kerti hinták lehetnek fából vagy fémből, a fémnek számos előnye van a fa hintákkal szemben. A fém hintát nem kell külön karbantartani, kivéve, hogy speciális festékkel kell bevonni. A tisztítása gyors és egyszerű. Az anyag, amelyből készült, lehetővé teszi az összes szennyeződés eltávolítását egy enyhén nedves ruhával. Mivel a fém természeténél nem nedvszívó anyag, nem áll fenn semmilyen csúnya elszíneződés vagy folt veszélye. A fémből készült kerti hinták rendkívül ellenállnak a nagy terhelésnek és az időjárási viszonyoknak. Nem hajlamosak mechanikai sérülésekre vagy karcolásokra. A fém kerti hinták jelentős előnye az anyagok alacsony ára, amelyekből fel lehet építeni.
Kerti hinta fémből - alapvető tervezési eljárások
Hogyan készítsünk kerti hintát? A legfontosabb az, hogy a projektet úgy tervezzük meg, hogy az teljes mértékben alkalmazkodjon a használó emberek igényeihez, és mindenekelőtt a teljes biztonság biztosítása legyen a fő szempont. A gyerekeknek szóló hinta természetesen másképp épül fel, mint a felnőttek számára tervezett.
A hinta megtervezésekor először válassza ki a helyet, ahol szeretné elhelyezni , és döntse el, hogy egy speciálisan kialakított, gyermekek számára alkalmas helyre vagy a kertben lesz-e a helye.
A hinta kialakításának általános szabályai vannak a gyermekek és felnőttek számára: a hinta számára fenntartott helynek elég tágasnak kell lennie ahhoz, hogy teljesen akadálytalanul, minden akadály - például fák - ütközésének veszélye nélkül tudjon lendülni. A hintát a lehető legközelebb kell elhelyezni a házhoz, hogy a rajta játszó gyerekek kényelmesen irányíthatók legyenek. A hinta nem válhat olyan elemgé, amely vonzza az elektrosztatikus kisüléseket - a közelben nem lehet tó, úszómedence, semmiféle áramvezeték és egyéb kábel. A talajnak, amelyre a hintát helyezik, elég puhának kell lennie, hogy csillapítsa a használó emberek esetleges zuhanását.
A következő lépés annak mérlegelése, hogy a hinta egy vagy több ember számára szól-e. A konstrukció és az anyagmennyiség, amelyre szükségünk lesz, ettől függ.
A hinta méretei
A jól megtervezett kerti hinta több ember számára készül, és megfelelő méretűnek kell lennie. Ez biztosítja a hinta felhasználói stabilitását, kényelmét és biztonságát. Biztonsági okokból az ülést megfelelően rögzíteni kell. A hinta egyes alkatrészeinek mérete és hossza szigorúan attól függ, hogy hány ember számára szánják - minél több potenciális felhasználó, annál nagyobb a méret. A 2-3 fő számára tervezett hinta átlagos mérete: szélesség - körülbelül 250 cm, magasság 200 cm felett, a támaszok távolsága az alaprajzon körülbelül 250 cm.
A szerkezet összeszerelése lépésről lépésre
A konstrukció összes problémájának megoldása után elkezdhetünk dolgozni és hintát építeni. A legfontosabb az, hogy a keretet helyesen készítsük el a támaszokkal és a támasztékokkal, mert az ülés teljes súlya és annak használói rátámaszkodnak.
A szerkezet két A alakú tartóból és egy rájuk keresztirányban elhelyezett felső gerendából áll. A támaszok fémrudjait körülbelül 60 fokos szögben kell összekötni. Az összeszerelés kezdeti lépése, hogy a megvásárolt lapos rudakat egy fűrésszel vagy sarokcsiszolóval vágja le úgy, hogy méreteik pontosan megegyezzenek a projektben meghatározott méretekkel. Ha a fűrészelés után hézagok jelennek meg, gondosan csiszolja őket csiszolópapírral.
Ezeknek a lépéseknek a végrehajtása után a támaszok tetejét gondosan be kell igazítani és megfelelően össze kell kapcsolni 60 fokos szögben. A csatlakozó a nagyobb biztonság érdekében közvetlenül a támaszokra rögzíthető, vagy egy másik támaszon támaszkodhat. A helyes elhelyezés után lerövidítjük a kívánt hosszúságra, majd hegesztéssel vagy négy csavar és négy anya segítségével rögzítjük, amelyek közé alátéteket kell behelyezni. Ezután minden anyát egy másik ellenanyával kell rögzíteni, amelyet az ellenkező irányba kell meghúzni.
Helyezze a felső gerendát az így kialakított vázra, és rögzítse azt hegesztéssel vagy alátétekkel ellátott csavarokkal és anyákkal, valamint rögzítő anyákkal.
Felfüggesztési és rögzítő szerkezetek
A támaszok stabilitásának további növelése érdekében közéjük speciális, megfelelő hosszúságú stabilizáló csatlakozókat rögzítünk az alsó részbe.
A hinta rögzítése
A következő lépés a megépített kerti hinta helyes rögzítése. Erre a célra támasztékának végeit kb. 50 cm mélységben kell a talajba temetni, hogy a hinta megfelelően stabilizálódjon. A lépés megkezdése előtt az egyes támaszok aljára több csavart kell tenni annak biztosítására, hogy azok szilárdan rögzüljenek a beton alapban, amelyet úgy hozunk létre, hogy keskeny ásóval vagy talajba fúrva a talajba lyukakat töltünk. A tartóelemeket 1 kg durva homok, 1 kg kavics és 0,5 kg cement vagy kész gyorsan száradó habarcs keverékéből készült beton alapra rögzítik. Beton vagy habarcs öntése előtt gondosan ellenőrizni kell, hogy a hinta fémtartói megfelelő szögben vannak-e. A vízmérték segítségével azt is ellenőrizzük, hogy a felső gerenda és a csatlakozók vízszintesek-e, és hogy párhuzamosak-e egymással a támaszokkal. A következő lépés a tömörítés - a talaj elttaposása a támaszok mind a négy vége körül.
Ülésgyártás
Az ülés mérete szigorúan attól függ, hogy hány ember fogja használni az ülést egyszerre.
Feltételezzük, hogy az ülőhely mérete két ember számára legalább 120 x 50 x 50 cm, három ember esetében - 150x50x50 cm és négy ember számára - 190x80x80 cm. Készülhet fémből vagy fából. Ha fém lengőülést szeretne készíteni, akkor kezdje a kerettel. Rendkívül nehéz magának elkészíteni egy ilyen ülést, mert hajlított elemeket tartalmaz, amelyek speciális eszközöket és megfelelő készségeket igényelnek. Ezért a legjobb, ha kész keretet vásárol egy szaküzletben vagy online egy online áruházban. Megfelelő hosszúságú és 4 cm x 4 mm méretű lapos rudakat hegesztéssel rögzítünk a kerethez, amely létrehozza az ülés alját.
A fémből készült hinta építésének utolsó szakasza az ülés felfüggesztése a keret felső gerendáján, amelyben lyukakat fúrunk, hogy a megfelelő karabinereket a csavarokhoz rögzítsük. Erős köteleket vagy láncokat erősítünk rájuk, amelyekre aztán felakasztjuk az ülést. Attól függően, hogy milyen színnel rendeztük be az egész kertet, a hinta mellett megvásárolhatunk párnákat is kiválasztott színben. Nem szabad megfeledkeznünk arról sem, hogy a fém hintát védeni kell a korróziótól. Védelmet nyújtunk speciális készítmények segítségével, spray formájában, vagy ecsettel a szerkezetére, amelyet a Merkury Market üzletekben talál - például korróziógátló DC rozsdamentes acél spray. Alternatív megoldásként festhetjük a hintát speciális fémre tervezett festékekkel is. A korróziógátló festékeket közvetlenül a már rozsdával borított felületekre is felvihetjük - így jó módszer arra, hogy több éves használat után helyreállítsuk a régi hintát, és teljesen más megjelenést kapjunk.
Fém kerti hinta - hogyan lehet elkészíteni?
Magunk is elkészíthetjük, sok speciális eszköz nélkül. A fémcsövekből készült szerkezet sokkal tartósabb, mint a fa. Hosszú évekig tudja sikeresen használni. Teljes biztonságot is nyújt, ami különösen fontos a gyermekek számára. Ha a megfelelő anyagokat használjuk, és a munka megkezdése előtt részletes tervet készítünk, akkor a kerti hintát nemcsak kikapcsolódásként, hanem kertünk díszítésére is használhatjuk.