Bogarak a medencében - hogyan lehet megszabadulni tőlük?

24.05.2021


A kerti medence felhős, koszos vize biztosan nem csábít senkit a fürdőzésre. Vannak azonban módszerek, amelyekkel megbirkózhatunk ezzel a problémával. Elmagyarázzuk, mit kell tennie, hogy medencéje vízfelülete tiszta maradjon, még a nyári nagy igénybevétel során is.


Ebben a cikkben:

 

  1. Hogyan lehet megszabadulni a rovarlárváktól a medencéből?
  2. Hogyan lehet eltávolítani az algákat?
  3. Hogyan tisztítsuk meg a medence vizét
  4. A víz tisztán tartását segítő eszközök
  5. Összefoglaló - a legfontosabb információk

Szúnyoglárvák és más kültéri szennyeződések - hogyan szabaduljunk meg tőlük?


Ha a kerti medence vize szennyezett (például szúnyoglárvákkal), akkor megfelelő vegyszereket kell használni ezek eltávolítására. Az ilyen típusú termékek hatékonyan megszakítják a szúnyogok életciklusát, és a környezetre nézve is biztonságosak. Vékony szilikonréteget képeznek a víz felszínén, amely elriasztja a nőstény szúnyogokat a tojásrakástól, és megakadályozza, hogy a bábok a víztartály felszínéhez tapadjanak. Vigyázat! A kerti medencék védelmére a lehulló levelektől, gallyaktól, rovaroktól és egyéb kívülről érkező törmeléktől a szakértők azt javasolják, hogy a használaton kívüli medencéket speciális fóliával fedjük le. A www.merkurymarket.hu webáruházban a medencekiegészítők fül alatt különböző típusú fedlapokat talál a keretmedencékhez és a bővíthető medencékhez egyaránt.

Kerti medencék
 

Algák a medencében - hogyan szabaduljunk meg tőlük?

 

Az algák kialakulását a kerti medencében a napsütéses időjárás, a magas hőmérséklet és a vízben lévő szennyező anyagok elősegítik. Ez azt is mutatja, hogy túl kevés klór van a vízben. Ennek hatására a medence falán és alján csúszós zöld üledékréteg jelenik meg. Ebben a helyzetben a szakértők azt javasolják, hogy a lehető leghamarabb alkalmazzanak megnövelt klóradózist (a normálisnak két vagy akár háromszorosát). Erre a kezelésre azért van szükség, mert az algák "hozzászoknak" a klórhoz, sőt ellenállóvá válnak vele szemben. A klór ilyen arányú használatának eredményeként csökken az algák mennyisége a medencében, amelyek akár teljesen el is tűnhetnek. Az algák elszaporodásának minimalizálása érdekében rendszeresen ellenőrizni kell a víz pH-értékét - az ajánlott érték 7 és 7,4 között van. Ez speciális tesztelőkkel elvégezhető, és ha szükséges, a pH-szint emelhető vagy csökkenthető készítményekkel, például granulátum formájában. Az is fontos, hogy a medencében az ajánlott klórszintet fenntartsuk. Ezenkívül profilaktikus fertőtlenítést alkalmaznak, többek között algaellenes készítményeket.

 

Mit tegyünk a zavaros medencevízzel?


A zavarosság eltávolításához és a medencevíz tisztaságának visszaállításához számos lépést kell megtenni.

1. lépés
Távolítsa el a maradványokat a medence aljáról és faláról. Ezt a legegyszerűbben egy medenceporszívóval teheti meg.
2. lépés
Tisztítsa meg a medenceszivattyú szűrőjét (a szivattyúk és szűrők típusairól bővebben alább).
3. lépés
Szabályozza a medence pH-értékét - semlegesnek (pH 7) vagy enyhén lúgosnak kell lennie. 4. lépés
Fokozott klóradagot használunk.
5. lépés
Egy speciális készítményt - folyékony koagulálószert - adunk hozzá. Egyesül a vízben lévő finom szennyeződésekkel, és csapadékot képez (kb. nyolc óra). Hogy megszabaduljunk a csapadéktól, porszívóval gyűjtjük össze.
6. lépés
Kapcsolja be a szűrést. A vízben maradó finom üledék részecskéket a szűrő eltávolítja.

Kerti medencék

Úszómedence-szivattyúk és porszívók


Az úszómedence-szivattyúk és a porszívók mechanikusan tisztítják a kerti medencék vizét. Az üzletekben többek között patronos szivattyúkat és homokszivattyúkat talál a medencéhez. Ezek abban különböznek, hogy milyen anyagból készül a szűrő. A patronos szivattyúk a medencéhez papírszűrőkkel vannak felszerelve. A homokszivattyúknál viszont a víz megfelelő szemcsézettséggel áramlik át a homokon, minden szennyeződést rajta hagyva.

Kerti medencék

A medenceszivattyúnak, függetlenül a típusától, naponta 3-4 alkalommal kell működnie, amennyiben minden alkalommal a teljes vízmennyiséget szivattyúzza. Ezenkívül a szűrőt hetente egyszer át kell öblíteni. Használjon medenceporszívót, hogy könnyedén megszabaduljon a medence aljáról és faláról a törmeléktől. Ezenkívül érdemes egy kis hálós hálóval ellátott rudat használni, amely lehetővé teszi a lehullott levelek és egyéb törmelékek összegyűjtését a medence felületéről.

Kerti medencék

Összefoglalva - hogyan kell vigyázni a medence vizére?


Egy úszómedence díszíti a kertet, és felfrissülést nyújt a forró napokon, feltéve, hogy gondoskodnak róla. Szisztematikusan el kell távolítani minden szennyeződést, és a megfelelő vegyszereket a gyártók által ajánlott adagokban kell használni.
 

vissza