A szabadon álló kád előnyei és hátrányai

03.03.2022

Egy szabadon álló kád mindig gyönyörűen mutat egy nagy fürdőszobában. Az ilyen modellek egyre népszerűbbek, és évről évre egyre inkább. Hagyományos és modern enteriőrökhöz egyaránt illenek, de különösen jól mutatnak a nagyobb fürdőszobákban, ahol elegáns lábakon állva központi helyet foglalnak el a helyiségben. Ebben a cikkben ismertetjük az előnyöket és hátrányokat, hogy megkönnyítsük Önnek a megfelelő kád kiválasztását.

 

 


Ebben a cikkben:

1. Hol alkalmas egy szabadon álló kád?

2. A szabadon álló kád előnyei

3. A szabadon álló kád hátrányai

4. Szabadon álló kád - milyen kádformát válasszunk?

5. Szabadon álló fali kád - mitől olyan egyedi?

6. Szabadon álló fürdő - hogyan válasszuk ki a fürdőkád méretét?

7. Szabadon álló kád tisztítása - ez probléma?



 

Hol alkalmas egy szabadon álló kád?

A szabadon álló kádat nagy fürdőszobákban is sikeresen elhelyezheti, különösen akkor, ha a fürdőszobában egy wellnessrészleg található. Jó, ha esztétikusan és szerényen berendezett fürdőszobákban nagy szerepet játszik. Az utóbbi időben nagyon divatossá vált olyan házak és lakások kialakítása, ahol a fürdőszobát és a hálószobát kombinálják. Az ilyen projektekben a szabadon álló fürdőkádak megtalálják a helyüket, és luxust hoznak. Ezeket a termékeket gyakran választják a legmagasabb színvonalú szállodák, ahol rendkívül fontos, hogy gondoskodjanak a vendégek jólétéről.

 

 

A szabadon álló kád előnyei

A szabadon álló fürdőkád bármilyen stílushoz illeszkedik. A kád falhoz vagy csempéhez való illeszkedése nem korlátozza Önt, így a tervezés során csak saját kreativitása szab határt. Az egyetlen akadálya annak, hogy álmai fürdőszobáját szabadon álló káddal alakítsa ki, a helyiség mérete. Egy kis fürdőszobában nem fog működni. Ha fürdőszobájának méretei lehetővé teszik, érdemes ilyen termék beépítése mellett dönteni a szép végeredmény érdekében.

Tökéletesen illeszkedik a skandináv stílusban berendezett világos, természetes szobákba. Hangsúlyozni fogja hangulatos, melegítő jellegüket. Az ilyen kádak modern fürdőszobákba is beépíthetők, ahol például a sötét színek vagy az építészeti beton dominálnak, elegáns jelleget kölcsönözve nekik.

A szabadon álló kád fő előnye a kifinomult, elegáns megjelenés. Egy hétköznapi fürdőszobából egyedi, luxussal kombinált fürdőszobát varázsol. Remekül mutatnak a fürdőszoba közepén, de egy sarokban vagy a falhoz állítva is stílusosan néznek ki.

További előnye, hogy minden oldalról elérhető. Az ő választékuk is hatalmas. A piacon számos különböző formájú és méretű modell létezik. Vannak ovális, kör alakú, téglalap alakú és így aszimmetrikus modellek is. Nemcsak hidromasszázs, állítható magasságú lábakkal, hanem lábtartókkal, mini ülésekkel és fejtámlákkal is. Egyszóval, a választás során mindenki számára van valami.

A nagy választék mellett a kád maximális kényelmet biztosít Önnek. Még egy nagyon magas ember is szabadon belesüllyedhet a vízbe és pihenhet fürdés közben.

 

 

A szabadon álló kád hátrányai

A szabadon álló kádak általában sokkal drágábbak, mint a beépített kádak. Az árát nagyban befolyásolja az anyag, amelyből készült. A legnépszerűbb nemcsak az akril modell, hanem a fém és a konglomerátum modell is. Öntöttvasat ritkábban vásárolnak, mert nehéz és sokkal drágább. A szabadon álló kádak általában nagyon nehezek, és néha padlómegerősítést igényelnek. Az üvegszálas kádmodell is megvásárolható, de drágább és kevésbé népszerű.

Ha azt szeretné, hogy a kádat zuhanyzóval kombinálja, válasszon beépített kádat. A szabadon álló kádba nem fog kádparavánt szerelni. A zuhanypanel és a falra szerelt zuhany sem fog jót tenni. Lehetséges a zuhanyzó és a szabadon álló kád, de ez általában ügyetlenül néz ki, és függöny használatát igényli ott, ahol a kádparavánt használnák. A szabadon álló kádban nincs lehetőség kozmetikumok vagy gyertyák elhelyezésére. Nincs polc, mint a beépítetteknél.

Egy szabadon álló káddal nehézségekbe ütközhet a fürdőszoba bizonyos részeihez való eljutás, különösen, ha ez egy kis fürdőszoba. A szabad használathoz legalább 10 m2-es térre van szükség.

Az előnyök és hátrányok megvitatásakor néha a fürdő beépítésének módja hátrányt jelenthet. Gyakran kell felszerelni egy padlócsatlakozással ellátott csapot.

Ezek a modellek sérülésre is hajlamosabbak, ráadásul időigényes és gondos tisztítást igényelnek, mivel minden oldalról szennyeződnek. Ezért kell befektetnie a megfelelő tisztítószerekbe.

 

 

Szabadon álló kád - milyen kádformát válasszunk?

A kerámiagyártók lehetővé teszik, hogy a fürdőkádak széles választékából választhasson, hogy bármilyen fürdőszobába illeszkedjen. Az ovális fürdőkádak jellegzetes díszes lábakkal nagyszerűek lesznek a klasszikus vagy retro fürdőszobákban. Egy ovális kád is lehet modern megjelenésű, láthatatlan lábakkal. Sokféle stílushoz illenek.

A szabadon álló téglalap alakú kádak és geometrikus formájuk minden fürdőszobába illeszkednek. Ideális megoldás, ha a szoba teljesen elegáns, minimalista elrendezésben van berendezve.

Az aszimmetrikus fürdőkádak egy másik ajánlat, amelyet az eredeti belső terek szerelmeseinek készítettek. Az ilyen kád egy mély, szabálytalan alakú tál alakját veheti fel.

 

Szabadon álló fali kád - mitől olyan egyedi?

A szabadon álló fali kád egyre népszerűbb. Ez egy megfelelően profilozott kád, és közvetlenül a falhoz illeszthető. Ez lehetővé teszi, hogy egy szabadon álló kádat bármilyen fürdőszobába beépítsenek, függetlenül annak méretétől. A falra szerelt szabadon álló fürdőkádak számos változatban kaphatók a piacon. Téglalap alakú, ovális és aszimmetrikus kádak egyaránt. Ideálisak a glamour stílusú fürdőszobákhoz és a skandináv ihletésű fürdőszobákhoz.

 

Szabadon álló fürdő - hogyan válasszuk ki a fürdőkád méretét?

A szabadon álló fürdőkád kiválasztásakor a méret az egyik legfontosabb paraméter, amelytől Önt vezérelni fogja. A választott kád mérete az Ön egyéni preferenciáitól, de a fürdőszoba méretétől is függ. Egy kis fürdőszobában egy nagyobb, szabadon álló kád nem biztos, hogy elfér, és nehezíti a mozgást is. A fürdőkádak szabványos mérete 170 cm hosszú és 70 cm széles. A piacon vannak 100-200 cm hosszúságú modellek is. Más szóval, a kád méretét a fürdőszoba méretéhez igazíthatja. Kisebb belső terek esetén érdemes falra szerelhető kádat választani, vagy az aszimmetrikus kádak egyikét, amelyek sikeresen beépíthetők sarokkádként a fürdőszoba sarkába.

 

 

Szabadon álló kád tisztítása - ez probléma?

A közhiedelemmel ellentétben a szabadon álló kád tisztísása nem jelent gondot. Ha fürdés után mindig leöblíti, a hab folyamatosan távozik. Ha ezeket a szabályokat napi szinten betartja, a tisztítás egyszerű lesz, és hetente egyszer, mosószerrel is megoldható. A kádból való kilépéskor keletkezett külső szennyeződéseket kerámia- vagy üvegtisztító folyadékkal ellátott ruhával lehet letörölni. A hagyományos fürdőkádak esetében a kádpanelek is ki vannak téve ilyen fröccsenéseknek. Ha minden nap tisztán akarja tartani, ügyeljen arra, hogy ne spricceljen vizet a kád köré. Kivételt képezhetnek a gyermekek vagy az idősek, akik számára ez nehezebb lehet.

 


 

Inspirálódj!

Élet a szürke árnyalataiban Élet a szürke árnyalataiban
Mivel tisztítsuk meg a besárgult bútorokat Mivel tisztítsuk meg a besárgult bútorokat
Milyen szőnyeg illik a szürke kanapéhoz Milyen szőnyeg illik a szürke kanapéhoz
vissza