10 Feng Shui szabály, amelyet bármilyen belső térre alkalmazhatsz
Biztos vagyok benne, hogy mindenki hallott már a Feng Shui-ról. Miféle filozófia ez egyébként? A térrendezés kínai művészetére asszociálunk, és azt is érdemes tudni róla, hogy célja a harmonikus kapcsolat megteremtése köztünk, az emberek és a környezet, azaz a lakás, amelyben élünk, között. A Feng Shui legfontosabb alapelveit gyakorlatilag bármilyen helyiségre alkalmazhatjuk, függetlenül a szoba stílusától. Miért érdemes foglalkoznunk vele? A Feng Shui javítja az áramló Qi energia minőségét, amely a kínai hiedelmek szerint mindenben kering - a megfelelő energiaáramlás biztosítja a jólétünket, egészségünket, a másokkal való kapcsolatainkat, sőt a gazdagságunkat is.
A Feng Shui belső terek nemcsak azért vonzzák a figyelmet, mert hajlandóak alkalmazni a kínai filozófia elveit, hanem azért is, mert az elrendezés egyszerűen funkcionális, rendezett és kényelmes. Nézzük meg, hogyan alkalmazhatjuk otthonunkban a Feng Shui legfontosabb alapelveit, és hogy a Feng Shui alapelveinek alkalmazása valóban hatással van-e otthonunkra.
Ebben a cikkben:
5. Öt elem - Mit kell tudni a Feng Shui öt eleméről?
6. Yin és yang egyensúly - hogyan használjuk ki a yin és yang energiáját?
Feng Shui beltérben - mennyire fontos a tisztaság és a rend? A Feng Shui fő elvei a nappaliban és más helyiségekben
A tisztaság és a rend a Feng Shui lakberendezés egyik legfontosabb alapelve. A rendetlen helyiségek csúnyák és akadályozzák a pozitív csi energia áramlását, ami a közérzetünket is csökkenti. A piszkos, rendezetlen és kaotikus helyiségek rosszabbul érezzük magunkat, rosszul dolgozunk és rosszul pihenünk - ezt már régóta tudjuk, és ez nem meglepő.
Mit tegyünk? Érdemes egyszerűen kitakarítani a szobákat. Ez az első lépés a tisztaság és a rend megtartásához és a Feng Shui szervezési elveinek alkalmazásához. Ezenkívül rendet kell tennünk a szobában. Mit jelent ez? Minden, a szobában elhelyezett tárgynak meg kell találnia a helyét, és a napi szinten nem szükséges tárgyakat zárt szekrényekbe, vitrinekbe, szekrényekbe kell rejteni. Így nem fogjuk látni őket, és elég közel lesznek, ha használni szeretnénk őket.
A tisztaság és a rend nemcsak a jobb energiaáramlást segíti elő, hanem mindenekelőtt ideális feltételeket teremt a pihenéshez, a kikapcsolódáshoz és akár a mindennapi tevékenységekhez is.
Hogyan szervezzünk lakást? A Feng Shui és a világítás szelleme - mesterséges és természetes fény a belsőépítészetben
A fény befolyásolja a pozitív energia áramlását a belső térben. Természetesen a legjobb fény ebben az esetben a természetes fény, azaz az ablakokon keresztül beáramló napfény. Hozzuk ki belőlük a legtöbbet a beltérben - nyissuk ki az ablakokat, ne akasszunk nehéz és vastag függönyöket, és húzzuk el a redőnyöket. Ez különösen fontos, ha sok időt töltünk valamelyik helyiségben - a nappaliban, a hálószobában, a konyhában vagy az otthoni irodában.
Tudjuk, hogy nem mindig sikerül elegendő napfényt bevinni a belső térbe. Este és éjszaka ez lehetetlen, télen pedig - az az idő, amely alatt a nap süt, jelentősen csökken. Ilyen helyzetben mit kell tennie, hogy továbbra is alkalmazza a Feng Shui elveit a belsőépítészetben?
Mindenképpen gondoskodjunk a mesterséges beltéri világításról, és figyeljünk a változatosságára. Vásároljunk mennyezeti és posztóvilágítást, valamint fali lámpákat, asztali lámpákat és állólámpákat egyaránt. A világítás használatakor válasszuk azt, amelyik éppen a legjobban illik hozzánk. Ne mondjunk le a hangulatos, lágy megvilágításról, például filmnézéskor vagy egy romantikus estén.
Színek és Feng Shui elemek - hogyan néz ki a Feng Shui filozófia a színekkel kapcsolatban? Egy harmonikus ház szép színekkel
A Feng Shui elveinek alkalmazása a belső térben a megfelelő színek kiválasztását is jelenti. A kínai Feng Shui filozófiában a színeknek szimbolikus jelentésük van, és befolyásolhatják a jólétünket. Hogyan pontosan? A kék vagy a zöld színű szobákban nyugodtabbnak érezzük magunkat, így ezek a színek ideálisak a hálószobába vagy a nappaliba, ahol általában pihenünk és kikapcsolódunk. A vörös, a narancssárga és más intenzív vagy vibráló színek serkentőleg hatnak ránk - ezeket válasszuk olyan helyiségekbe, ahová dinamizmust és energiát szeretnénk vinni.
Nemcsak a színek kiválasztása fontos, hanem azok érdekes kombinációi is. Ne feledkezzünk meg a színek közötti egyensúlyról sem a Feng Shui lakberendezésben. A túl sok élénk szín káoszt okozhat, és nyugtalanná teheti a helyiséget. A túl sok kék a tompa katasztrófa receptje - letargikusnak és unalmasnak fogjuk érezni magunkat az ilyen belső terekben. A színeket mindig visszafoghatjuk neutrális színekkel - fehérrel, feketével vagy szürkével.
A Feng Shui elvei a konyhában és más helyiségekben egyértelműen kimondják, hogy a színek nemcsak a falak, hanem a bútorok és a kiegészítők esetében is fontosak. Válasszuk tehát gondosan mind a kárpitozott bútorokat, mind a kis díszítőedényeket.
A barátságos színek közé tartoznak a természet által inspirált színek is. A sok természetes fát, követ, vásznat, pamutot és más természetes anyagokat tartalmazó belső terekben szívesebben lépünk be, és jobban ellazulunk.
A Feng Shui legfontosabb alapelvei, mit kell tudni a csi energia helyes áramlásáról? Nappali, fürdőszoba és hálószoba Feng Shui
A belső tér Feng Shui elvek szerinti elrendezése arról szól, hogy olyan elrendezéseket hozzunk létre, amelyek lehetővé teszik a pozitív energia szabad áramlását. Feng Shui konyha, Feng Shui nappali vagy Feng Shui fürdőszoba - mindegy, hol akarjuk alkalmazni ezt a stílust és ezeket az elveket, ne feledkezzünk meg az energia megfelelő áramlásáról. Hogyan biztosítható a qi energia megfelelő áramlása? A rend és a tisztaság segít a legjobban, de érdemes a bútorok és egyéb berendezési tárgyak elrendezésére vonatkozó Feng Shui szabályokat is alkalmazni.
A bútorok nem akadályozhatják az átjárást, és a legjobb, ha nem helyezzük őket túl közel egymáshoz. Ez különösen fontos, ha kis előszobánk van, és azt szeretnénk kiegészíteni előszobabútorokkal - olyan bútorokat válasszunk, amelyek nem zárják el az átjárót, és funkcionális kiegészítői lesznek.
A bútorok megfelelő kényeztetése nemcsak az előszobában, hanem az egész ház többi részében is biztosítja a jó Feng Shui energiaáramlást. Magunk is meggyőződhetünk arról, hogy az energia könnyen áramlik-e - csak próbáljunk meg végigsétálni a helyiségen. Nem lesz könnyű egy zsúfolt szobában, ugye? Ha az energia nehezen áramlik, még rosszabbul fogjuk érezni magunkat, ha szorosan elhelyezett bútorok vagy rosszul elhelyezett elemek közé szorulunk.
Öt elem - Mit kell tudni a Feng Shui öt eleméről?
Egy másik Feng Shui alapelv, hogy figyeljünk a Feng Shui elemeire, amelyek hatalmas szerepet játszanak a kínai filozófiában. A Feng Shui öt elemet ismer. A Feng Shui öt eleme a fa, a tűz, a föld, a fém és a víz. Mindegyik elemnek láthatónak kell lennie a belső térben, és a köztük lévő egyensúly biztosítja a harmóniát.
A Feng Shui elvei a hálószobában, a nappaliban, a konyhában vagy más helyiségekben világosan megmutatják, hogy minden elem mást jelent. A fa a növekedést és a kreativitást, a tűz az energiát és a szenvedélyt, a föld a stabilitást, a fém a pontosságot, a víz pedig a békét jelenti. Hogyan vihetjük be a Feng Shui ezen fő elveit és ezeket az elemeket a belső terekbe? Kiderül, hogy ez nem is olyan nehéz. A cserepekben lévő virágok szimbolizálhatják a fát és a földet, a gyertyák a tüzet, a váza pedig a vizet. Adjunk hozzá fémdíszeket, és ennek köszönhetően az öt elem hangsúlyait hozzuk létre egy Feng Shui nappali, Feng Shui hálószoba vagy Feng Shui fürdőszoba és konyha belső terében.
Yin és yang egyensúly - hogyan használjuk ki a yin és yang energiáját?
A Feng Shui elrendezésének egyik alapelve a jin és a jang egyensúlya, azaz az ellentétes erők, amelyek ellentmondanak egymásnak, de kiegészítik egymást, és együtt egyfajta harmóniát teremtenek. A belső tereknek mind a yin, mind a yang elemeket tartalmazniuk kell.
A yin elemek a nyugodt motívumok, a csend és a sötét színek, amelyek ideálisak a pihenés és a kikapcsolódás helyeihez, azaz a hálószobákhoz és a nappalikhoz. A yang ezzel szemben világos, energikus hely, ahol a fény és az aktivitás dominál. Ezért érdemes a konyhát vagy az irodát, ahol az aktivitás és a kreativitás számít, yang elemekkel uralni.
Pozitív energia minden irányba - mit kell tudni a Feng Shui-ról a hálószobában? Hálószoba a Feng Shui szerint
Tippjeinkben kifejezetten a hálószobára összpontosítunk. Sok ember számára ez a pihenés és a kikapcsolódás helye, sokkal fontosabb, mint a nappali vagy a konyha. A Feng Shui legfontosabb alapelvei egyértelművé teszik, hogy a hálószoba esetében a hálószobabútorok, különösen az ágy elrendezése lesz fontos. Ezt a bútordarabot a legjobb úgy elhelyezni, hogy az ajtó látható legyen belőle, de az ágy ne legyen közvetlenül szemben a bejárattal.
Milyen Feng Shui alapelveket engedhetünk meg magunknak még? Mindenképpen kerüljük az éles éleket az ágy felé - ezek megzavarhatják pihentető alvásunkat. Az is jó ötlet, ha korlátozzuk a tükrök számát a hálószoba belső terében. A tükrök visszatükrözik a qi energiát, és annak természetellenes áramlása, amelyet az ilyen tükröződések okoznak, zavarhatja a pihentető alvást. A megfelelő Feng Shui energia ilyenkor nem áll rendelkezésünkre, és az energiaáramlás elve megzavarodik. Biztosítsuk az energia szabad áramlását azzal, hogy eltávolítjuk a tükröket a hálószobából.
A Feng Shui alapelvei, amelyeket a hálószobában alkalmazunk, elősegítik a pihentető alvásunkat. A rend és a tisztaság elve és az öt elem elve működni fog. A Feng Shui alapelvei mindenképpen segíteni fognak nekünk a megfelelő pihenésben.
Feng Shui a kertben és a természet a házban Feng Shui - hogyan lehet a Feng Shui stílust a növényeken keresztül bevezetni? Növények a Feng Shui-ban
A növények a Feng Shui-ban a föld, a víz és a fa szimbolikájára utalnak. Nekik köszönhetően a Feng Shui alapelveinek öt eleméből akár hármat is bevezethetünk a nappaliba, hálószobába vagy konyhába. A kínai filozófiában a virágok a növekedést, az életet és a pozitív energiát is képviselik.
A Feng Shui elveinek alkalmazását a rendezett szobákban növények elhelyezésével kell kiegészíteni. A növények a levegő tisztítását is segítik, ami nagyban befolyásolhatja a közérzetünket.
A Feng Shui fontos szabályai azonban azt sugallják, hogy a Feng Shui belső terekbe és különösen a Feng Shui lakószobákba a legjobb növények a lekerekített levelű növények. A hegyes levelek káoszt teremthetnek, és szükségtelenül megszakíthatják a Qi energia áramlását, és természetellenesen oszlatják el azt. A növényeknek ezért nagy jelentőségük van egy tér harmonizálásában. Ez különösen fontos a Feng Shui tervezésénél.
A természetes anyagok közelebb visznek minket a természethez. A Feng Shui fontos alapelvei gyakran hangsúlyozzák a természetes anyagok fontosságát.
Az öt elem elve és szimbolizmusa a belsőépítészetben - hogyan rendezzünk egy Feng Shui konyhát vagy alkalmazzuk a Feng Shui elvét a fürdőszobában?
A Feng Shui alapelveinek bevezetése azt is jelenti, hogy nagy figyelmet fordítanak a szimbolizmusra. Ily módon bevezethetjük az elemeket. A tüzet és a vizet szimbolizáló képeket könnyebb lesz beltérben elhelyezni, mint a szökőkutakat vagy a gyertyákat.
Ne csak az esztétikát, hanem mindenekelőtt a Feng Shui fontos alapelveit, azaz az egyedi szimbolikát szem előtt tartva válasszuk ki a dekorációkat. Kerüljük a műanyagból készült tárgyakat és azokat, amelyek negatív érzelmeket keltenek vagy kellemetlen asszociációkat keltenek.
Feng Shui szabályok a folyosón - hogyan kell alkalmazni a Feng Shui-t a lakásban a küszöbtől kezdve?
Végezetül nézzük meg a Feng Shui ház bejárati részét. A Feng Shui gyakorlata szerint a bejárati ajtó az „usta chi”, az a hely, amelyen keresztül az energia a többi helyiségbe áramlik. Ha gondoskodunk arról, hogy a bejárati rész tiszta, rendezett, világos és barátságos legyen, akkor a Feng Shui energiája is körbejárja a házunkat. Kerüljük el, hogy cipőkkel, esernyőkkel vagy extra ruhákkal zsúfoljuk tele a teret - a legjobb, ha ezeket a tárgyakat szekrényekbe vagy öltözőkbe rejtjük. A negatív hatások megszüntetése azért fontos, mert ezek eltávolítása a negatív energiát is eltávolítja, és harmonikus otthont teremt.
A Feng Shui alapjai segíthetnek funkcionális terek kialakításában. A jó energia és az energia áramlásának elvei spirituális jelentéssel bírhatnak számunkra, de a gyakorlat azt mutatja, hogy a Feng Shui térrendezés egyszerűen funkcionális és kényelmes, és ez egy fontos ok, amiért érdemes a Feng Shui alkalmazása mellett döntenünk belső tereink elrendezésében.